#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна
Політика

Рух ЧЕСНО: Чиї закони прийняли у парламенті під час воєнного стану?

06.07.2022
За чотири місяці від початку повномасштабної війни росії проти України Верховна Рада ухвалила майже дві сотні законів та постанов.

Рух ЧЕСНО: Чиї закони прийняли у парламенті під час воєнного стану? - зображення

За час дії воєнного стану серед ухвалених законів та постанов у Верховній Раді є законодавчі ініціативи від депутатів майже усіх фракцій та груп ВРУ, крім представників колишньої ОПЗЖ (наразі це групи ПЗЖМ та “Відновлення України”), представників групи “Довіра”, а також позафракційних депутатів (не рахуючи керівництво ВРУ, яке також є позафракційним).

Що ж до пофракційного розподілу ухвалених законів, то більшість належить ініціативам представників владної “Слуги народу” (74%).

Тут своя логіка, адже більшість комітетів та підкомітетів ВРУ очолюють саме нардепи-“слуги”, тому вони реєструють законодавчі ініціативи. Водночас слід враховувати, що йдеться переважно про напрацювання всього комітету, а не лише його очільника, першого заступника чи окремого нардепа.

Так, наприклад, серед ухвалених законів ініціативи голів комітетів від “Слуги народу” становлять 60%, крім того, є законопроєкти заступників голів комітеті.

Рух ЧЕСНО: Чиї закони прийняли у парламенті під час воєнного стану? - зображення

Загалом за чотири місяці від початку повномасштабної війни росії проти України Верховна Рада ухвалила майже дві сотні законів та постанов.

В середньому за одне засідання народні депутати ухвалюють близько 20 документів. 

Більше ніж за половину прийнятих законів — 57% — проголосували конституційною більшістю у 300 та більше голосів.

Понад 80% ухвалених законів були подані нардепами, натомість серед них найбільше подали голови комітетів Верховної Ради від “Слуги народу”.

Рух ЧЕСНО: Чиї закони прийняли у парламенті під час воєнного стану? - зображення

Першоджерело за посиланням.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.