Новини
Україна
Анонси
Суспільство

Розпочалась реєстрація на ЗНО


Міністерство освіти і науки оприлюднило графік тестувань та умови для осіб з інвалідністю

Третього лютого розпочалась реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання Тестування мають пройти ті, хто планує цьогоріч вступати до вишів на бакалавра, а також 11-класники, які складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

Реєстрація на основну сесію ЗНО триватиме до 24 березня 2020 року.

Цьогоріч очікується понад 346 тисяч учасників ЗНО. Серед них –  випускники шкіл цього року та  минулих років, учні профтехучилищ, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти, випускники закордонних закладів освіти.

Що потрібно для реєстрації для участі у ЗНО:

кандидати мають створити і заповнити реєстраційну картку на сайті УЦОЯО у розділі “ЗНО/ДПА”. Після цього, випускники шкіл 2020 року, студенти професійно-технічних закладів і коледжів готують пакет документів та подають його особі, відповідальній за реєстрацію у кожному конкретному закладі.

Випускники минулих років надсилають документи до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Комплект реєстраційних документів складається з копії паспорта, двох фотокарток 3х4 та реєстраційної картки. Важливо, що у паспортах нового зразка (ID-картках) немає серії документа. Тому під час заповнення реєстраційної форми поле “серія” заповнювати не потрібно.

Графік проведення ЗНО у 2020 році:

21 травня - математика;

26 травня - українська мова і література;

28 травня - фізика;

1 червня - іспанська, німецька, французька мови;

2 червня - англійська мова;

4 червня - історія України;

9 червня - біологія;

11 червня - географія;

15 червня - хімія.

Результати тестувань будуть надіслані в електронні кабінети у відповідні дати.

Для осіб з особливими потребами:

Для таких учасників ЗНО на пунктах тестування можуть створюватися додаткові умови.

Для людей із вадами опорно-рухового апарату підбираються пункти тестування із пандусом і з відповідною туалетною кімнатою.

Для людей із вадами слуху дозволяється мати слуховий апарат або, якщо особа володіє мовою жестів, в аудиторії може працювати сурдоперекладач.

Для осіб із вадами зору є кілька варіантів для здачі ЗНО. Зокрема, це додаткове освітлення, використання лупи, як механічного апарату, тестовий зошит збільшеним шрифтом або ж тестовий зошит, надрукований рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Що цьогоріч такі зошити будуть виготовлені для тестів із української мови та літератури, математики, історії України та біології.

Джерело: МОН

Фото з відкритих інтернет-ресурсів