Новини
Біла Церква
Довкілля
Вода

Розлив хімікатів біля Росі завдав шкоди на суму понад 9 мільйонів гривень

23.07.2019 Александр Чернышенко 0

Про це йдеться у повідомленні Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.

На підставі наданих матеріалів правоохоронними органами Інспекцією, згідно Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, проведено розрахунок розміру відшкодування збитків, загальна сума яких становить 9 328 618  грн.

Нагадаємо, що 9 червня цього року біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області внаслідок дорожньо-транспортної пригоди виникло загорання автомобіля. В результаті пожежі було пошкоджено вантаж автомобіля, а саме тару, в якій знаходились засоби захисту рослин. І як наслідок хімічні речовини потрапили у водний об'єкт що розташований на річці Фоса, що є притокою річки Рось.

Висновки екоінспекції направлені до Погребищенського відділення поліції Калинівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області.

Як вже повідомляв «Погляд», більше 800 літрів отрутохімікатів вилилися в притоку річки Рось.

За попередньою версією поліції, водій не впорався з керуванням, врізався в дерево, автівка загорілася і перекинулася в притоку річки. При цьому хімікати були краденими, а водій з місця аварії втік, він досі у розшуку.

Як повідомляють у поліції Вінниччини, справу розслідують за двома статтями: порушення правил охорони води  та крадіжка, що караються  ув’язненням до 5 років та 12 років відповідно.