Новини
За кордоном
Російсько-Українська війна

росія – головна загроза світовому порядку, – Урсула фон дер Ляйєн

Також вона назвала "варварським" напад на Україну, який став однією з головних тем саміту ЄС–Японія.

росія – головна загроза світовому порядку, – Урсула фон дер Ляйєн - зображення

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала росію "прямою загрозою світовому устрою", натомість напад на Україну – "варварським". Про це вона заявила під час саміту ЄС–Японія в Токіо.

"Як і Європейський союз, Японія розуміє, що тут поставлено на карту. Це не лише майбутнє України. Або Європи. Це – майбутнє світового порядку, що базується на правилах. Сьогодні (росія – ред.) є найбільш прямою загрозою світовому устрою. З варварською війною проти України. І її тривожний союз з Китаєм та їхній заклик до "нових" – і дуже довільних – міжнародних відносин…", –

глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн

У спільній заяві ЄС та Японія рішуче засудили російську агресію, "яка призводить до масових жертв та страждань серед мирних жителів". Вони також заявили, що "особи, відповідальні за військові злочини, постануть перед судом і будуть притягнуті до відповідальності".

Обидві сторони пообіцяли об'єднати зусилля, щоб пом'якшити глобальні наслідки війни, не допустити обходу санкцій та продовжувати підтримувати Україну – політично, фінансово, матеріально та гуманітарно.

Вони також засудили режим Лукашенка у Білорусі за сприяння військовій агресії Росії.

Нагадаємо, 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про постачання озброєнь Україні за програмою ленд-лізу.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.