Новини
Україна
За кордоном

Російський уряд планує визнати українців носіями російської мови

17.10.2019 Надiя Проценко 0

Проект закону про визнання уродженців України та інших країн, що входили до складу СРСР, носіями російської мови без проходження співбесіди при зверненні за отриманням громадянства Росії мають розглянути 17 жовтня на засіданні російського уряду. Про це повідомляє прес-служба уряду Російської Федерації.

Російський уряд планує визнати українців носіями російської мови

Зокрема, у ч. 1 ст. 331 федерального закону «Про громадянство Російської Федерації» зазначається, що іноземні громадяни або особи без громадянства можуть бути визнані носіями російської мови – тобто особами, які володіють російською мовою і повсякденно використовують її в сімейно-побутовій і культурній сферах, – у разі, якщо дані особи або їхні родичі по прямій висхідній лінії постійно проживають або раніше постійно проживали на території РФ або на території, яка належала до Російської імперії чи СРСР, у межах державного кордону РФ, за результатами співбесіди, проведеної з ними комісією з визнання іноземного громадянина або особи без громадянства носієм російської мови (комісія).

Таким чином, у проекті змін передбачена можливість визнання комісією носіями російської мови без проходження співбесіди громадян Білорусі й України, які вільно володіють російською мовою, при подачі особисто заяви про визнання їх носіями російської мови і при наявності підстав, передбачених ч. 1 ст. 331 закону про громадянство РФ.

Джерело: Інтерфакс