Новини
Новини світу
За кордоном

рф планує держпереворот у Молдові: Санду розкрила деталі (ВІДЕО)

Метою є повалення чинної влади та встановлення проросійської.

Президент Молдови Майя Санду заявила, що росія планує здійснити держпереворот у Молдові.

Плани Кремля щодо дестабілізації ситуації в країні передала українська розвідка.

"Це короткостроковий план, який передбачає диверсії із залученням осіб з військовою підготовкою, переодягнених у цивільне. Вони планують насильницькі дії, у тому числі напади на деякі держустанови і захоплення заручників".

За її словами, передані Києвом матеріали містять детальну документацію логістики для організації цих диверсійних дій.

"План передбачає використання людей з інших країн для насильницьких дій у Молдові. Наприклад, матеріали містять інструкції для в’їзду у Молдову громадян рф, Білорусі, Сербії та Чорногорії”.

Також Санду розповіла, що під виглядом мирних протестів готують спробу захоплення влади у Кишиневі. При здійсненні плану злочинці розраховують на деякі внутрішні сили, зокрема, на злочинні угруповання, такі як партія "Шор", деяких ветеранів, колишніх співробітників правоохоронних органів і людей, відомих своїми зв'язками з Плахотнюком.

Силові структури Молдови готуються запобігати цим провокаціям і тримають ситуацію під контролем.

"Усіх, хто бере участь в таких акціях, і хто їх захищає, необхідно притягнути до відповідальності".

Санду закликала громадян бути пильними і довіряти офіційній інформації, оскільки "найбільш агресивною формою атаки є інформаційна атака".

Нагадаємо, у листопаді 2022 року Майя Санду звинуватила російські спецслужби в спробах розхитати ситуацію всередині країни. Вони для цього використовують проросійські молдовські партії. Санду підкреслила, що спроби Кремля втрутитися у внутрішні справи Молдови не є чимось новим. Так, за організацією останніх протестів в країні стояли саме спецслужби РФ.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.