Новини
Україна
Україна-суспільство

Рада схвалила закон про протидію коронавірусу: про що він?

17.03.2020 Бобрик Юлія 0

17 березня відбулося позачергове пленарне засідання Верховної Ради України для розгляду питань, пов'язаних з протидією коронавірусу.

Зокрема, народні обранці прийняла за основу і в цілому законопроект №3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

За відповідне рішення проголосувало 344 народних депутати.

У пояснювальній записці законопроекту, яку опубліковано на сайті ВР, йдеться про те, що порушення правил карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також новим Законом передбачається контроль з боку Кабінету міністрів щодо цін на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари.

Прописано в проєкті й можливість роботи з дому для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки. Натомість власники та керівники можуть змінювати режими роботи органів, установ, підприємств, установ, організацій, зокрема, прийому і обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через веб-сайти і інші комунікаційні засоби.

Є й тимчасові норми, зокрема:

  • проведення закупівлі товарів, робіт і послуг необхідних цієї мети без застосування процедур, передбачених ЗУ «Про державні закупівлі»;
  • стовідсоткова передоплата за такі товари, роботи і послуги;
  • звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів, медичних виробів і/або медичного обладнання, призначених – для запобігання виникненню та поширенню корона вірусу.

Також у документі написано про встановлення додаткових доплат до зарплати медичним та іншим працівникам, безпосередньо зайнятим на роботах по ліквідації захворювання серед людей на коронавірус, у розмірі до 200 відсотків заробітної плати на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) до завершення виконання цих заходів, а також доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності.

Наприкінці в проєкті закону зазначено, що у дводенний строк мають розробити та внести на розгляд Верховної Ради України комплексний законопроект щодо економічного та соціального захисту населення на час встановлення карантину, в тому числі з використанням заходів впливу адміністративного та кримінально-правового характеру.