Новини
Україна-суспільство

Природний газ для населення: які прогнози?

16.11.2020 Дар'я Сафронова 0

Взимку можливе зростання цін на блакитне паливо для населення.

Фото: pixabay

Дві платіжки

До кінця опалювального сезону українцям будуть надходити дві платіжки: окремо за газ, окремо за його транспортування. Проте можливий перерахунок тарифів. Про це повідомляє Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг.

Пояснюється, що дві платіжки зумовлені можливістю змінювати постачальника блакитного палива, а отже, за транспортування доводиться сплачувати окремо.

У містах-мільйонниках ціна за доставку газу нижча, аніж там, де проживає менше людей. Тариф залежить від довжини мереж, їхнього стану, а також вартості обслуговування.

Сплачувати доведеться увесь рік, навіть якщо певний проміжок часу не користуватися блакитним паливом. Щоб вирахувати ціну, потрібно:

Запис екрану НКРЕКП

Ціни зростають

Як показує діаграма «Нафтогазу», ціни стрімко почали зростати. Проте у місяць виборів тарифи залишилася на місці. Це може означати, що взимку українцям доведеться сплачувати більше.

Відтепер пакет «Місячний» коштує 6,33 грн/м3, «Річний» - 6,45 грн/м3, що майже на 2 грн більше за минулий місяць.

Запис екрану «Нафтогаз»

«Поки ще нема нових тарифів, я навіть не можу їх спрогнозувати. Проте, звичайно, наразі йде така процедура. Ми маємо методику, потужність також буде розрахована», - розповідає член НКРЭКУ Оксана Кривенко.

Через підвищення цін на природний газ для населення, тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 4,4% в порівнянні з минулим місяцем. Ціни на газ провокують загальне зростання інфляції.