#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Україна
Україна-суспільство

Прийнято законопроект щодо заборони продажу е-сигарет дітям

29.09.2020 0 Кочкина Марина 0

29 вересня Верховна Рада проголосувала за проєкт закону № 3628 щодо посилення відповідальності за продаж неповнолітнім електронних сигарет, а також спеціальних рідин, що використовують для куріння в цих засобах. Проєкт закону в першому читанні підтримали 272 нардепа.

фото з відкритих джерел

Як повідомляє Верховна Рада України законопроектом пропонується з1 січня 2021 року запровадити адміністративну відповідальність за порушення правил торгівлі електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

Посилять відповідальність за продаж підакцизних товарів, шляхом збільшення штрафу від 400 до 1400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у чинній редакції - від 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

фото з відкритих джерел

Проектом також передбачається у законах України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» і «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» вживати терміни «електронна сигарета» та «рідини, що використовуються в електронних сигаретах» у значеннях, наведених у Податковому кодексі України та запровадити обмеження, в тому числі для неповнолітніх, щодо обігу електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Законопроектом передбачається приведення норм у відповідність до законодавства про освіту.

Раніше «Погляд» повідомляв про прогримів, що в Україні можуть заборонити куріння електронних сигарет в громадських місцях.