#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Анонси
Україна-суспільство

Prometheus пропонує безкоштовні онлайн-курси для вчителів

24.01.2020 Косянчук Інна 0

Сертифікати навчання від ресурсу будуть зараховані в якості підвищення кваліфікації освітян

З 2020року педагоги самі обиратимуть, де і як підвищувати свою кваліфікацію й братимуть безпосередню участь у плануванні свого професійного розвитку. Як повідомило Міністерство освіти й  науки, необхідні зміни до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників Уряд затвердив 27 грудня 2019 року. Для цього запроваджено принцип «Гроші ходять за вчителем».

«Кошти на розвиток вчителів закладено у державну субвенцію НУШ, яка у держбюджеті складає 1,4 млрд гривень. Вже у січні 2020 року буде зрозуміло, скільки на розвиток вчителів отримуватимуть заклади освіти і, відповідно, самі педагоги», – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Втім, держава може істотно заощадити, адже для педагогів пропонується й безкоштовне підвищення кваліфікації. Зокрема на платформі Prometheus.

Послуги підвищення кваліфікації тепер можуть надавати будь-які юридичні та фізичні особи. Ліцензія для цього не потрібна. Результати такого навчання просто мають бути визнані рішенням педагогічної ради школи. Міністерство освіти провело зустріч з освітянською спільнотою і офіційно дало старт відповідній реформі. Відтепер вчителі зможуть проходити підвищення кваліфікації офлайн і онлайн, як в Україні так і за її межами. Передбачені найрізноманітніші варіанти: тренінги, майстер-класи, онлайн-курси і навіть стажування. Наприклад, в якості підвищення кваліфікації можна пройти онлайн-курс “Наука про навчання: Що має знати кожен вчитель?“ Педагогічного інституту Колумбійського університету на Prometheus. Програми підтвердження кваліфікації вільно розробляються провайдерами і не будуть нав'язуватися Міністерством згори. Втім, для забезпечення прозорості і якості, надавачі послуг підвищення кваліфікації мають публікувати сертифікати учасників навчання онлайн з можливістю перевірки їх дійсності», зауважує  Prometheus, і запрошує вчилелів на безкоштовні онлайн-курси.

За повідомленням ресурсу, для педагога загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти тривалість підвищення кваліфікації має складати не менше 150 годин за 5 років, інформує Prometheus, і підкреслює, що сертифікати безкоштовних онлайн-курсів Prometheus для вчителів можуть бути офіційно зараховані в якості підвищення кваліфікації!

Нині й педагоги, розробники курсів – в очікуванні  методичних рекомендацій щодо нового механізму підвищення кваліфікації від МОН.

А Prometheus зібрав найпопулярніші онлайн-курси підвищення кваліфікації вчителів насвоїй  платформі й пропонує ознайомитися з ними за посиланням. - https://prometheus.org.ua/courses-for-teachers.

«Обирайте цікаві курси і навчайтеся безкоштовно. А ми потурбуємося про те, щоб наші сертифікати відповідали всім формальностям вже в найближчі тижні», зазначає Prometheus.

ДОВІДКА МОН. Згідно з Порядком, підвищення кваліфікації плануватимуть у два етапи. На першому етапі педагогічна рада затверджуватиме орієнтовний план підвищення кваліфікації на наступний рік. Він має містити інформацію про загальну кількість вчителів, які планують професійний розвиток, основні напрями та перелік суб’єктів підвищення кваліфікації. План має формуватись із урахуванням пропозицій самих вчителів.

Ілюстрація з відкритих інтернет-ресурсів