#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Довкілля
Вода

Прогнозована водність Дніпра у вересні менше 60%

30.08.2019 Бобрик Юлія 0

За прогнозами експертів, перша половина осінньої межені на притоках Середнього Дніпра очікується низькою. Водність Дніпра біля Києва у вересні очікується в середньому 59% (450 м3/с) від місячної норми.

Про це повідомили в Державному агентстві водних ресурсів України.

Довідково:
В екстремально маловодному 2015 році середній приплив води до Київського водосховища у вересні становив 197 м3/с.

Проте, як зазначають експерти, станом на сьогодні на каскаді дніпровських водосховищ його наповнення складає 92%. Натомість стан води у дніпровських водосховищах за вмістом розчинного кисню та біогенних речовин задовільний.

Для забезпечення питного водопостачання населення під час Міжвідомчої комісії, що відбулася 29 серпня, в агентстві було узгоджено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у вересні.

«При прогнозі притоку до каскаду дніпровських водосховищ нижче за норму, скид з Каховського водосховища здійснюватиметься на рівні екологічних витрат, не менше 500 м3/с», – повідомляють в агентстві.

Нагадаємо, в серпні в Київській області було зафіксовано значне маловоддя річки Рось.