Новини
Київщина
Яготин
Культура

Про Катерину Білокур – в онлайні

27.03.2020 Косянчук Інна 0

Низка відео про талановиту художницю, нашу землячку зібрана на ресурсі «Полтавщина»

У цьому році з ініціативи Українського інституту національної пам’яті згідно з Постановою Верховної Ради на державному рівні відзначається 120-річчя з дня народження видатної української художниці Катерини Білокур (1900-1961). Народилась художниця у селі Богданівка, на той час – Пирятинського повіту Полтавської губернії. Нині село належить до Яготинського району Київщини.

Твори художниці знаходяться у багатьох музеях. Картини художниці-самоучки недарма називають неперевершеними, адже їх можна розглядати годинами, знаходячи у намисті дрібних деталей щось нове – добре і тепле.

Виставку робіт з нагоди славного ювілею землячки відкрили у Полтавській галереї мистецтв. Однак нинішні карантинні умови поки що роблять виставку недоступною для  відвідувачів.

Та завдяки новітнім технологіям з творчістю Катерини Білокур можна ознайомитися онлайн. Інтернет-видання «Полтавщина» опублікувала низку відео про майстриню. Ознайомитися з ними можна за посиланням.

«За посиланням також чимало відео-документальний фільм від міністерства культури,просвітницькі ролики, тематичні передачі.Сподіваюся, це допоможе корисно провести час на період карантину та обмеження масових заходів.Приємного перегляду!», зауважив регіональний представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.