Про душі українських в'язнів піклуватимуться пастори
В Україні відновлено можливість здійснення душпастирської опіки в пенітенціарних установах.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/kapelany-5d54aff7483935d31e8a76127c1fbe42-960x540-1.jpeg)
«З 24 лютого відновлено можливість здійснення душпастирської опіки для в’язнів і персоналу пенітенціарних установ ‒ наразі із суттєвими обмеженнями з огляду на карантинні заходи», - йдеться в повідомленні пресслужби Держетнополітики.
Можливості проведення душпастирської опіки не було майже рік — з моменту початку карантину у зв’язку з пандемією COVID-19.
Відтепер проведення душпастирської опіки в пенітенціарних установах можливе за таких умов:
- проведення заходів душпастирської опіки не більше двох разів на тиждень;
- загальна чисельність учасників заходу не перевищує 10 осіб, з яких одна особа ‒ священнослужитель (капелан), уповноважений релігійними організаціями;
- наявності при собі засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів (без клапану видиху) або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
- відсутності в учасників заходу на момент побачення ознак інфікування COVID-19.
Довідка.
Бесіди, які проводить душпастир, повинні стосуватися не тільки релігійної традиції, релігійних постулатів і догм, а мають включати основи педагогіки, історичні аспекти життя та героїзму власного народу, традиції культури, досвід попередніх поколінь. Бесіди повинні сприяти духовному розвитку людини.
Духовна опіка капелана не обмежена лише релігійною сферою, а планується з постійним вихованням в дусі людських і громадських цінностей, базуючись на природній етиці і традиційних християнських принципах. Душпастир повинен створити особливу атмосферу серед в'язнів – атмосферу братства, християнської любові, взаємоповаги. Він повинен будити патріотичні почуття, звичайно, для цього йому також потрібно бути патріотом.
Як повідомляв «Погляд», в авто чоловіка, який заїжджав у бориспільську колонію, знайшли коноплі.
«Погляд» розповідав, як виглядає найдорожча камера Лук’янівського СІЗО.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.