Новини
Україна
Економіка

Президент затвердив угоду з ЄС про "транспортний безвіз"

Угода скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС.

Президент затвердив угоду з ЄС про

Президент України Володимир Зеленський затвердив угоду між Україною та Євросоюзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Відповідний указ було опубліковано в п’ятницю, 16 вересня, на сайті глави держави.

"Затвердити Угоду між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом, учинену 29 червня 2022 року в місті Ліоні", –

Указ президента Україн №654/2022

Так званий "транспортний безвіз" із ЄС дозволить українським перевізникам здійснювати двосторонні і транзитні перевезень у держави ЄС без відповідних дозволів.

Що це означатиме "транспортний безвіз" на практиці для України?

  • ЄС визнаватиме українські водійські права;

  • Українським перевізникам більше не потрібні дозволи для в’їзду в ЄС;

  • Угода про вантажні автомобільні перевезення плюс рішення ЄС щодо скасування мит і тарифів на українські товари дають нашому бізнесу економію в десятки мільйонів доларів, та відкривають для української продукції нові можливості на європейських ринках.

Нагадаємо, також сьогодні Зеленський повідомив, що на сьогодні майже вся Харківська область деокупована.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.