#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Кримінальні новини

Працівники поліції організували наркосиндикат

30.04.2019 Оксана Кириленко 0

На Київщині діяла злочинна група, учасники якої займалися вербуванням громадян України та переміщенням їх на територію Російської Федерації та Молдови під вигаданим приводом.
Людям обіцяли платню у розмірі 1,5 – 2 тисячі доларів США за тиждень, начебто, за роботу у підпільному цеху з виробництва рідин для електронних цигарок. Однак закордоном на українців чекала зовсім інша «робота»: лабораторії з виготовлення так званої «солі». Йдеться про речовину, яка є особливо небезпечним психотропним засобом. Крім того, зловмисники налагодили аналогічний «бізнес» і в Україні.

При цьому працівники Київського міського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України встановили, що серед організаторів та основних учасників викритого наркосиндикату виявились діючі та колишні співробітники поліції з різних регіонів країни.

Лідери групи – 23-річний поліцейський полку поліції особливого призначення №2 ГУНП у місті Києві та 31-річний мешканець села Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинського району Київщини.

Заради незаконного збагачення, усвідомлюючи наслідки своїх дій, спільники створили ієрархічне стійке злочинне об’єднання, з метою вчинення особливо тяжких злочинів (виготовлення, перевезення та збут наркотиків і здійснення незаконних угод, об’єктом яких є людина), з чітким розподілом функцій, використанням конспірації та суворим підпорядкуванням організаторам членами групи.

Посібниками у кримінальній справі виявились 24-річний слідчий, лейтенант поліції Києво-Святошинського ВП ГУНП у Київській області, 21-річний оперуповноважений СКП, лейтенант поліції Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП у Київській області та 22-річний колишній співробітник криміналістичного відділу СУ ГУНП у Житомирській області. А також ще 9 цивільних осіб, віком від 18 до 28 років.

Спільними діями правоохоронці встановили, що організатори наркокартелю підшукали осіб з числа своїх знайомих, які мали навички і знання технологій та складових елементів для здійснення виготовлення особливо небезпечних психотропних речовин речовин та їх аналогів – PVP та амфетаміну.

Співучасники-поліцейські підшукували «спеціалістів», які могли «вірно» подати інформацію людям з проблемними у майновому стані та переконати їх до подальшої співпраці у Російській Федерації, обіцяючи «золоті гори». Де, насправді, вони експлуатувалися для роботи з використанням хімічно-небезпечних складових психотропних засобів.

Розповсюджувалася кримінальна продукція завдяки рекламі на Інтернет-сайтах у віртуальних магазинах. За допомогою бот-програм клієнти замовляли товар, отримували інформацію про номер замовлення, тип оплати, номер електронного гаманця та суму до сплати.

Задокументовано кілька епізодів, коли покупці у такий спосіб замовляли «сіль» та амфетамін і отримували координати розташування закладки – фото з геолокаційними даними та позначкою місцезнаходження речовини. Після одержання «бандеролі» особи були затримані на місці події працівниками поліції. Експертиза підтвердила – вилучені речовини є психотропними.

Правоохоронці володіють інформацією, що зловмисники виготовляли за раз до 40 кілограмів наркотовару, отримуючи мільйонні прибутки щомісяця.

Під час спільної спецоперації за участі бійців полку особливого призначення №1 ГУНП у місті Києві, детективів СУ, оперативників Київського міського і Хмельницького управлінь ДВБ НПУ, Департаменту та Управління БЗПТЛ, під керівництвом столичної прокуратури проведено 51 обшук у столиці, Київській та Хмельницькій областях, з одночасним затриманням на підставі вимог ст.208 КПК України 12 фігурантів злочинної організації, в тому числі – лідерів.

За місцем мешкання фігурантів, у їхніх автомобілях, у гаражних приміщеннях виявлено і вилучено 600 літрів прекурсорів, чималу кількість амфетаміну, марихуани у шишках та подрібненої, «солі». Також вилучено пігулки Екстазі, колби і устаткування для виготовлення наркотиків. Окрім того,  вилучено кошти у різній валюті: понад 40 тисяч доларів США, 5 тисяч євро, більше 20 тисяч гривень.

Також поліцейські виявили та вилучили зброю без дозволу та набої, банківські картки, оргтехніку, мобільні телефони, чорнові записи. Під час обшуку у оперуповноваженого поліції Київщини знайдено медичну довідку про проходження ним обстеження на факт вживання наркотиків, відповідно до якої виявлені ознаки вживання амфетаміну, метамфетаміну та марихуани.

Джерело: Нацполіція