Новини
Суспільство
Культура

Прапор Нескорених - жовто-блакитна реліквія воїнів


У День Державного прапора згадуємо подвиг українських воїнів Андрія Денщикова і Сергія Калініна, їхній українській прапор пройшов найзапекліші точки вогняного Донбасу, а потім став одним із артефактів-символів міжнародної дипломатії України в протидій російській агресії.

Літо 2014 р. – прапор був переданий військовослужбовцю 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Олександру Куренку його другом перед відправкою в зону АТО.

19 серпня 2014 р. – підрозділ зі складу 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ разом з прапором прибув для виконання завдань у прифронтовий та прикордонний Амвросіївський район Донецької області.

24-25 серпня 2014 р. – після масованого обстрілу і вторгнення підрозділів російської армії українські бійці разом з прапором відступили на захід – до Іловайська.

29 серпня 2014 р. – під час виходу з оточення в Іловайську російські вояки розстріляли колону українських військ. Вантажівка, на якій було встановлено прапор, була пошкоджена внаслідок обстрілу біля с. Осикове Старобешівського району Донецької області. Кілька бійців, що їхали в кузові, загинули. Встановлено особи двох з них – це солдат Андрій Денщиков і солдат Сергій Калінін.

осінь 2014 р. – пошуковці місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»), які займалися розшуком та перепохованням тіл загиблих українських військовослужбовців, знайшли понівечений прапор і передали його Національному військово-історичному музею (м. Київ).

23-25 серпня 2015 р. – прапор був представлений на виставці українських прапорів «Більше, ніж символ» на Софійській площі м. Києва.

Вересень 2015 р. – з-поміж більш, ніж 50 прапорів, представлених на виставці «Більше, ніж символ», активісти Українського кризового медіа-центру обрали саме цей – з метою його демонстрування під час роботи 70-й ювілейній сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй як символу незламності українського народу та мужності українського солдата.

28 вересня 2015 року – на знак протесту проти агресивної політики Кремля щодо України прапор було розгорнуто українськими активістами під час виступу президента Росії Путіна у Нью-Йорку.

Жовтень 2015 р. – прапор став основою для розробки логотипа патріотичної медіа-кампанії «Сила Нескорених» до Дня захисника України.

14-18 жовтня 2015 р. – прапор був представлений у якості головного експонату–реліквії на виставці «Сила Нескорених» на Михайлівській площі м. Києва. Біля прапора було виставлено почесну варту зі складу військовослужбовців Окремого полку Президента України.

Сьогодні прапор зберігається в експозиції Національного військово-історичного музею України.