Прапор Нескорених - жовто-блакитна реліквія воїнів
У День Державного прапора згадуємо подвиг українських воїнів Андрія Денщикова і Сергія Калініна, їхній українській прапор пройшов найзапекліші точки вогняного Донбасу, а потім став одним із артефактів-символів міжнародної дипломатії України в протидій російській агресії.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/68850306_10157826483873338_6653982661763137536_n.jpg)
Літо 2014 р. – прапор був переданий військовослужбовцю 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Олександру Куренку його другом перед відправкою в зону АТО.
19 серпня 2014 р. – підрозділ зі складу 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ разом з прапором прибув для виконання завдань у прифронтовий та прикордонний Амвросіївський район Донецької області.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/69264630_10157826483953338_1342557294411382784_n-1.jpg)
24-25 серпня 2014 р. – після масованого обстрілу і вторгнення підрозділів російської армії українські бійці разом з прапором відступили на захід – до Іловайська.
29 серпня 2014 р. – під час виходу з оточення в Іловайську російські вояки розстріляли колону українських військ. Вантажівка, на якій було встановлено прапор, була пошкоджена внаслідок обстрілу біля с. Осикове Старобешівського району Донецької області. Кілька бійців, що їхали в кузові, загинули. Встановлено особи двох з них – це солдат Андрій Денщиков і солдат Сергій Калінін.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/68962982_10157826483918338_4943572005543739392_n.jpg)
осінь 2014 р. – пошуковці місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»), які займалися розшуком та перепохованням тіл загиблих українських військовослужбовців, знайшли понівечений прапор і передали його Національному військово-історичному музею (м. Київ).
23-25 серпня 2015 р. – прапор був представлений на виставці українських прапорів «Більше, ніж символ» на Софійській площі м. Києва.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/68506075_10157826483913338_1142540426918494208_n.jpg)
Вересень 2015 р. – з-поміж більш, ніж 50 прапорів, представлених на виставці «Більше, ніж символ», активісти Українського кризового медіа-центру обрали саме цей – з метою його демонстрування під час роботи 70-й ювілейній сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй як символу незламності українського народу та мужності українського солдата.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/68957123_10157826483933338_1294500553149120512_n.jpg)
28 вересня 2015 року – на знак протесту проти агресивної політики Кремля щодо України прапор було розгорнуто українськими активістами під час виступу президента Росії Путіна у Нью-Йорку.
Жовтень 2015 р. – прапор став основою для розробки логотипа патріотичної медіа-кампанії «Сила Нескорених» до Дня захисника України.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/67959592_10157826484143338_915458608261496832_n-1.jpg)
14-18 жовтня 2015 р. – прапор був представлений у якості головного експонату–реліквії на виставці «Сила Нескорених» на Михайлівській площі м. Києва. Біля прапора було виставлено почесну варту зі складу військовослужбовців Окремого полку Президента України.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/68758145_10157826484043338_665002963399344128_n.jpg)
Сьогодні прапор зберігається в експозиції Національного
військово-історичного музею України.