Новини
Здоров'я
За кордоном

Польща завершила виробництво першого препарату для лікування COVID-19


Польська компанія «Biomed Lublin» оголосила про закінчення виробництва першого препарату для лікування хворих із COVID-19. В основі ліків – плазма крові людей, які одужали від коронавірусної хвороби.

фото - BiomedLublin

Імуноглобулін проти коронавірусу SARS-CoV-2 отримують із цієї плазми, пише видання Onet. Назва препарату ще не визначена, але на прес-конференції 23 вересня було заявлено, що її буде обрано на основі пропозицій, які надійдуть до компанії від користувачів Інтернету. Про те, що Польща стала першою країною, де розпочалось виробництво препарату для лікування коронавірусної хвороби, читайте за посиланням.

Випробування препарату

У клінічному випробуванні візьмуть участь 400 пацієнтів у чотирьох дослідницьких центрах у Любліні, Битомі, Білостоці та Варшаві. Розробник сподівається, що найближчими тижнями він зможе подати необхідну документацію та отримати схвалення від Комітету з біоетики для початку дослідження. За оптимістичного припущення, препарат може потрапити до перших пацієнтів у клінічному випробуванні до кінця 2020 року. На початку наступного року препарат уже може бути доступним для більш широкого кола пацієнтів.

Зазначається, що препарат буде у формі внутрішньом’язової ін’єкції та може вводитися всім пацієнтам без необхідності встановлення сумісності донора та реципієнта.

Раніше "Погляд" повідомляв, що в Україні дозволили продавати ліки через інтернет.

Наразі хворих з підтверджденим діагнозом COVID-19 лікують препаратом «Ремдесивір» – першим дозволеним у ЄС.