Новини
Україна
Здоров'я

Підвищення зарплатні медпрацівникам України буде поетапним – Степанов


Як інформував «Погляд», уряд на засіданні 15 липня ухвалив рішення про виділення коштів на підвищення зарплат медикам із 1 вересня цього року. Зокрема, лікарям збільшать заробітну плату приблизно на 3500 грн, середньому медперсоналу – на 2500 грн, молодшому медперсоналу – на 1250 грн. Однак людей цікавить, чому не буде підвищення зарплати до анонсованих раніше 20-25 тис. грн.

Фото - Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова

На брифінгу 17 липня міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, як відбуватиметься збільшення заробітної плати медикам. Так, за його словами, підвищити заробітну плату до рівня 20-25 тис. грн. одномоментно достатньо складно, тож МОЗ поки що ініціювало поетапний її перегляд. Перший етап розпочнеться з 1 вересня.

«Той рівень заробітної плати медичних працівників, який діє протягом усіх років незалежності України, – це просто сором так цінувати наших медпрацівників, людей, до яких ми звертаємось за здоров'ям. Це не припустимо», – наголосив Максим Степанов. – Ми послідовно повинні вивести заробітну плату наших медичних працівників на гідний, адекватний, справедливий рівень, на якому вона повинна бути. Що стосується конкретних цифр, то я вважаю, що мінімальна зарплата лікаря, який приходить після інтернатури, повинна бути в межах 20-25 тис. грн. І це ми вважаємо справедливим рівнем для початку кар'єри медичного працівника, лікаря».

Скрін з брифінгу 17 липня

Також міністр підкреслив, що за часи незалежності України не було часів, щоб влада послідовно підвищувала заробітну плату нашим медичним працівникам. «Отже, ми рухаємося в цьому напрямку, і я буду відстоювати постійно підвищення заробітної плати і буду боротися за роботу кожного нашого лікаря і медичного працівника, щоб вона була адекватно оцінена в нашій країні», – підсумував міністр.

Читайте також, що до Календаря щеплень пропонують додати кон’юговану пневмококову вакцину.

17 липня стало відомо, що на Київщині знову посилили карантин.