Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Підвищення зарплатні медпрацівникам ІІ і ІІІ ланки планується з 1 вересня


МОЗ пропонує підвищити заробітну плату лікарям, медичним сестрам, молодшому та середньому персоналу і тим, хто працює у спеціалізованих лікарнях, з 1 вересня цього року.

З такою заявою виступив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі програми «Право на владу», зазначивши, що підвищену зарплатню повинні отримувати всі, хто згідно так званої медреформи, мали б отримувати її з 1 квітня, однак «про них просто забули».

Відзвітував міністр і про 300% зарплатні за квітень і травень медпрацівникам, які працюють з пацієнтами, хворими на COVID-19. За його словами, кошти вже перераховуються в установи, усі договори з НСЗУ вже укладені.

Також міністр повідомив, що сьогодні, 19 червня, на засіданні уряду планується розляд проєкту постанови щодо спрямування додатково 4,5 млрд грн на підтримку лікарень, які опинилися після 1 квітня на межі закриття.

«Їх треба підтримати, оскільки вони отримали фінансування менше, ніж минулого року, що призвело б, в тому числі, до звільнення медичних працівників. Це неприпустимо, особливо в умовах боротьби з коронавірусом. У цьому переліку була маса інфекційних лікарень», – наголосив Степанов.

Раніше "Погляд" інформував про пропозицію МОЗ щодо підвищення на 50% зарплат медпрацівникам із 1 липня. Дивіться у сюжеті, як медпрацівники Київщини скаржаться на злиденну зарплату.

Фото - pixabay