#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я
Світ-суспільство

Підтримка України Євросоюзом у боротьбі з COVID-19: перший пакет – 80 млн євро

30.03.2020 Надiя Проценко 0

Увесь світ бореться з пандемією коронавірусу. Україна ж не лише намагається стримати поширення COVID-19, а й продовжує страждати від актів агресії на сході країни та незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією. На підтримку Україні Європейський Союз готує комплекс заходів допомоги. Перший пакет підтримки для України складає приблизно 80 млн євро.

«Ми допомагаємо Україні в  ці  надзвичайно важкі часи, – зауважив комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та перемовин щодо розширення Олівер Варгеї. – Завдяки цьому пакету підтримки ми прагнемо врятувати життя та зміцнити стійкість суспільства. Ми підтримуємо реагування України на різке зростання потреб у галузі охорони здоровʼя та соціальної допомоги, а також необхідності захисту бізнесу й робочих місць. Ми знаємо, що нам потрібно швидко та ефективно діяти для посилення державних і громадських дій».

Допомога у розмірі 80 млн євро буде спрямована на:

  • Підтримку системи охорони здоров’я України

Це дасть можливість придбати необхідні медичні засоби та обладнання, а також посилити спроможність системи охорони здоровʼя реагувати на спалах захворювання. Україна зможе скористатися і новою Ініціативою ЄС з медичної безпеки, спрямованої на посилення готовності епідеміологів і персоналу первинної медичної допомоги та консультаціями фахівців Європейського центру профілактики та контролю захворювань. Крім того, ЄС разом з Міністерством охорони здоровʼя України вивчає можливості розбудови спроможності Міністерства для посилення його механізмів управління кризовими ситуаціями.

  • Підтримку економіки України, зокрема малих і середніх підприємств (МСП) шляхом забезпечення ліквідності, у тому числі через міжнародні фінансові установи.

Це передбачає полегшення, спрощення і прискорення доступу до існуючих кредитних ліній, що будуть посилені, й програм підтримки для малого та середнього бізнесу, самозайнятих громадян й інших субʼєктів підприємницької діяльності.

Комісія також надасть 500 млн євро гарантій, запланованих у рамках Європейського фонду сталого розвитку, для сприяння забезпеченню ліквідності в країнах-сусідах ЄС, у тому числі за допомогою оборотних коштів, фінансування торгівлі чи мораторію на обслуговування боргів. На  двосторонньому рівні в Україні прискорюється запуск нової програми підтримки МСП (20 млн євро) у межах бюджету ЄС на 2020 рік, яка дасть ще 10 млн євро на  гривневе кредитування малого та середнього бізнесу. Також запроваджується програма підтримки малих фермерських господарств у  розмірі 25 млн євро на додаток до 26 млн євро, виділених у 2019 році.

  • Підтримку найбільш постраждалих від кризи у співпраці з партнерськими громадськими організаціями. 

Планується щонайменше залучення 2 млн євро для формування пакету швидкої соціальної допомоги у таких сферах як:

захист осіб, які належать до вразливих груп,

перехід до онлайн-освіти,

підтримка культурної та креативної індустрій,

продовження культурного життя в Інтернеті,

боротьба з дезінформацією,

посилення стійкості громад.

У східних регіонах України, що потерпають від конфлікту допомога передбачає придбання засобів індивідуального захисту для лікарів і дезінфікуючих засобів, а також підтримку волонтерів, які доставляють їжу та ліки літнім людям.

Довідково:

Загальне фінансування, залучене на заходи, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу, становить 140 млн євро для країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Республіка Молдова, Україна), значна частина яких призначена Україні. Подальші заходи у межах бюджету на 2020 рік будуть додані пізніше цього року для гнучкого реагування на появу нових потреб. Ця нова ініціатива, пов’язана з COVID-19, забезпечує кошти на додаток до нещодавно оголошених 5,2 млн євро у відповідь на конфлікт у східних регіонах України та дестабілізацію Приазовʼя.

Крім того, ЄС готовий передати 500 млн євро до державного бюджету України за  програмою макрофінансової допомоги у вигляді позики з низькими відсотками. Виплата цих коштів залежить від завершення заходів, узгоджених Україною з  представниками Міжнародного валютного фонду (МВФ) і необхідних для подання програми МВФ на затвердження Ради директорів Фонду.

ЄС разом з його державами-членами є найбільшим донором допомоги у контексті реагування на конфлікт на сході Україні, з моменту початку якого було виділено понад 762,5  млн євро, приблизно половина яких припадає на гуманітарну допомогу.

Загалом підтримка ЄС Україні з 2014 року становить понад 15 млрд євро грантів і  пільгових позик на підтримку програми реформ, а також політичної асоціації й  економічної інтеграції України з ЄС.

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні