Підприємства штрафуватимуть за відсутність масок на громадянах
Тепер не лише самі громадяни нестимуть адміністративну відповідальність за відсутність або неправильно вдягнуті засоби індивідуального захисту, а й підприємства, організації та установи.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/woman-holding-an-empty-wallet-next-to-a-face-mask_23-2148783077.jpg)
Відповідний проєкт закону (№3890) ухвалила Верховна Рада у другому читанні і в цілому.
Ухвалення Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» підтримав 241 народний депутат.
Так, згідно із текстом проєкту закону, суб'єкти господарювання, які здійснили пропуск, допуск або не запобігли перебуванню особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, повинні будуть сплатити штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 грн до 5100 грн).
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/factory-workers-with-face-masks-protected-against-corona-virus-doing-quality-control-of-production-in-factory_342744-96.jpg)
Складати постанови про накладення штрафів та застосування фінансових санкцій будуть уповноважені посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Нагадаємо, що з 21 листопада українців почали штрафувати за відсутність масок. За відсутність маски або неправильне її носіння (під носом, на підборідді тощо) у громадських місцях і транспорті доведеться сплатити штраф від 170 до 255 грн. «Погляд» повідомляв, що українці, які не носять маски, вже сплатили 465 тис. грн штрафів.
Щоб бути першим у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу, переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція».
Підписуйтесь у фейсбуці на Погляд Київщина.