Новини
Україна
Новини Київської області
Головні новини

Уряд розпочав регулювання цін


Відсьогодні регулювання цін стосуватиметься товарів, що мають істотну соціальну значущість, та товарів протиепідемічного призначення.

Держрегулювання здійснюватиметься до закінчення карантину шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення. Постанова уряду стосується лише роздрібних цін, отже, зміну оптово-відпускних цін декларувати не потрібно.

Відтепер суб’єкти господарювання повинні декларувати намір підняти роздрібну ціну більш ніж на 5%.

Важливо: станом на 18 травня 2020 року декларувати зміну роздрібної ціни не потрібно.

Коли ж можна застосовувати задекларовані роздрібні ціни?

Відповідно до вимог постанови КМУ, початок застосування задекларованих роздрібних цін залежить від відсотку їхнього підвищення, а саме:

у разі підвищення цін на 15% і більше – застосування роздрібної ціни можливе не раніше, ніж через 30 днів, без урахування дня декларування;

у разі підвищення цін на 10% і більше, але менше за 15% ‑ застосування роздрібної ціни можливе не раніше, ніж через 14 днів, без урахування дня декларування;

у разі підвищення цін на 5% і більше, але менше ніж 10% ‑ застосування роздрібної ціни можливе не раніше, аніж через три дні, без урахування дня декларування.

Як відбуватиметься процедура декларування зміни роздрібних цін?

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюватиметься в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт за посиланням (стане активним відсьогодні, 18 травня 2020 року).

До переліку потрапили: гречка, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва, молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5%.

До переліку товарів протиепідемічного призначення потрапили ліки, серед яких парацетамол, антисептики та дезінфікуючи засоби, засоби індивідуального захисту (медичні маски, халати тощо).

З Реєстром роздрібних цін можна буде ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням.