Новини
Новини Київської області
Анонси
Вишгород
Культура

"Perfeco in Kilaba": дитячий інклюзивний театр у Вишгороді


Сьогодні, 1 серпня, у Вишгороді відбудеться презентація проекту, спрямованого на реалізацію творчих задумів особливих дітей

1 серпня о 15 годині у Будинку культури «Енергетик» міста Вишгорода, відбудеться презентація культурного проекту вистава "Колискова для дракона" на базі дитячого інклюзивного театру "Perfeco in Kilaba". На цей проект відділ культури, національностей та релігії Вишгородської районної державної адміністрації одержав грантову підтримку Українського культурного фонду.

«Дитячий інклюзивний театр створено з метою поєднувати «відмінності», підкреслювати особливості, реалізовувати нові, неймовірно цікаві творчі задачі та надавати можливості для розвитку таланту. Також ми взаємно збагачуємося досвідом сприйняття один одного, навколишнього простору та нашої "несхожості". Про що думає людина, яка має стовідсотковий зір, уночі, в повній темряві? І про що думає людина, яка лише в уяві може бачити стовідсотково? Ось у цьому і полягає різниця. Іноді вона нездоланна через стереотипи, страхи та упередження. Що відчуває мама, яка виносила дитя та почула – він не такий як всі, вона у вас інакша. Що це взагалі означає – не такий? Ми ж всі «не такі», бо всі особливі! Шаблони й стандарти доречні в будівлі, але в житті за ними стирається сутність особистості. Саме в цій відсутності симетрії та математичного прорахунку вгадується вища гармонія природи. Тому так важливо пам’ятати про неймовірну цінність наших відмінностей. Кожна людина – наче цілий «космос», найбільша таємниця всесвіту, найдорожчий скарб, – зауважила журналісту «Погляду» засновник, художній керівник і режисер-постановник "Perfeco in Kilaba" Уляна Данилюк.

Організатори запрошують  до участі у створенні вистави дітей з інвалідністю міста Вишгорода та району, а також до співпраці – тьюторів на волонтерських засадах, спеціалістів з ресурсного центру – психолога та реабілітолога.  

Фото "Perfeco in Kilaba"