Переяславщина: не всім пенсіонерам принесли грошову субсидію
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/03/189968_u_kabmini_rozpovili_jak_otrimati_subsidij.jpeg)
4 березня споживачі комунальних послуг (69,9% з них пенсіонери) отримали субсидії у вигляді грошей.
До кінця нинішнього опалювального сезону усім пенсіонерам, яких обслуговує Укрпошта, субсидію готівкою приноситимуть листоноші у день одержання пенсії. Всім іншим виплатять через Ощадбанк.
У середньому їх розмір складає 1500 гривень. Після того, як отримувач субсидій розрахується за отримані комунальні послуги, залишок готівкою буде в його розпорядженні.
Однак у Переяслав-Хмельницькому районі більше 800 пенсіонерам працівники пошти не принесли субсидію "на руки", а відправили людей їхати до міста у Ощадбанк.
Про це повідомляє "Вісник Переяславщини".
Так жителька села Мазінки, Ладика Катерина Іванівна розповіла, що чекала грошову субсидію разом із пенсією, а поштарка сказала, що потрібно їхати в Переяслав, бо гроші переведені в банк.
"Ми з банками не дружимо, сил не вистачає туди їхати. А 12 пенсілнерам із села чогось відправили субсидію туди. І що буде у квітні?"
Подібна ситуація трапилася із іще однією пенсіонеркою Лідією Кравець. Жінка хвора, не ходяча вже 15 років. Їй теж субсидію не принесли, направили в банк. То вона попросила сусідку Оксану і дала їй 40 гривень на автобус, щоб получила за неї гроші. Оксана відпросилася з роботи, взяла у сільській раді довіреність і поїхала. У банку простояла півдня у черзі, але не отримала грошей, бо працівники сказали, що закінчилися, то черга й розійшлася.
Начальнику управління соціального захисту населення РДА Надії Ясинчук відомо про те, що
не всі пенсіонери отримали монетизовану субсидію через пошту – таких у районі було загалом понад 400 осіб та майже стільки ж і в місті. На запит Міністерство соціальної політики роз’яснило, що така ситуація сталася з технічних причин. Оскільки ця процедура проводиться вперше, то були певні збої.
"Загалом у районі 5684 домогосподарств користуються субсидією, з них тільки 1300 отримують ці кошти через банк. Згадану ситуацію в більшості випадків уже врегулювали, але із того числа пенсіонерів ще 93 особи знову не пройшли у списки на отримання грошей через поштарів у березні. Цих людей ми також завчасно повідомили через сільські ради. Зокрема, Лідії Кравець субсидію у квітні вже точно принесе додому поштарка, а ось субсидія Катерини Ладики знову перенаправлена на Ощадбанк. Якщо там виникнуть труднощі з отриманням коштів, та й загалом для уточнення особистих даних цієї пенсіонерки, їй варто звернутися до нас із копіями паспорту та ідентифікаційного коду."
Керуюча Переяслава-Хмельницького відділення Ощадбанку по вул. Шкільній Наталія Титаренко також пояснила:
— Такого, щоб клієнтам не вистачило коштів на видачу грошової субсидії у нас точно не було ні разу. Вірогідно, авторка листа чогось не зрозуміла і неправильно описала ситуацію. Ми готувалися до цієї процедури і маємо достатній ресурс готівки. Більше того, люди, отримуючи гроші, тут же й оплачували свої комунальні послуги, тобто кошти поверталися в касу банку.
Єдиною проблемою, починаючи з другого тижня видачі коштів субсидії, які ми розпочали з 12 березня, була затримка з ідентифікацією доручень. Видані для цього нотаріусами, обслуговувалися відразу. Сільські ради ж видали доручення, які дещо не відповідають банківському шаблону. Тому наша служба безпеки їх не пропустила і кожне таке доручення перенаправлялося в головний офіс на погодження. Для клієнтів це була тимчасова незручність, бо довелося дещо чекати. Надалі ж ті доручення, які вже пройшли таке погодження один раз, обслуговуватимуться нами без затримки.