Новини
Україна
Україна-суспільство

Перевіряльників з НАЗК на впустили на територію «Енергоатома»


Співробітникам Національного агентства з питань запобігання корупції не вдалося перевірити сигнали щодо можливих зловживань на держпідприємстві.

Про те, що співробітників НАЗК не впустили на територію ДП «Енергоатом» з позаплановою перевіркою, у своєму телеграм-каналі повідомила народний депутат від 96-го округу Ольга Василевська-Смаглюк: «Службовці з агенції вирішили перевірити на наявність корупції в компанії, тому що було багато дзвіночків від ГО та депутатів щодо можливих зловживань. Проте вперше в історії НАЗК залишили за воротами. Т.в.о. президента підприємства Петро Котін підписав акт про недопуск до перевірки. Місяць назад я також зверталась в Енергоатом поглянути на їхній фінплан на 2020 рік. Проте керівництво вирішило, що це зайва для нас інформація».

Голова НАЗК Олександр Новіков пояснив, чим саме була викликана необхідність перевірки. За його словами, до Національного агентства надійшла низка повідомлень про можливі порушення на «Енергоатомі» від громадських організацій, народних депутатів, фізичних осіб та ЗМІ. «Саме тому було розпочато антикорупційну перевірку підприємства. Проте наших фахівців просто не пустили на територію компанії», - констатував Новіков.

ДП «НАЕК «Енергоатом» на сайті компанії також оприлюднив свою позицію, зазначивши, що 17 серпня в приміщенні компанії для вручення повідомлення про позапланову перевірку були присутні керівник комісії з перевірки і керівник структурного підрозділу НАЗК.

«Керівник комісії вручив керівнику підприємства повідомлення про позапланову перевірку для ознайомлення. Після цього керівнику комісії поставили уточнювальні запитання – щодо підстав для позапланової перевірки (оскільки саме повідомлення їх не містить), а також про період, який перевіряється. На жаль, жодної відповіді надано не було. У зв’язку з цим і у повній відповідності до чинного законодавства, а також з урахуванням Порядку проведення перевірок організації роботи із запобігання і виявлення корупції Енергоатом прийняв рішення про недопущення до проведення позапланової перевірки та підписав відповідний акт. При цьому позицію Компанії щодо перевірки було зазначено в додатку до акту. Позиція ДП «НАЕК «Енергоатом» відповідає вимогам закону та підзаконного нормативно-правового акту. Ми наголошуємо, що відкриті та готові до перевірок з боку будь-яких органів контролю (контролюючих органів), але за умови, що ці перевірки ґрунтуватимуться на вимогах закону», - йдеться у повідомленні.

Втім, у НАЗК зазначають, що для більшості державних установ антикорупційної перевірки дають можливість посилити свою спроможність, виявити корупційні ризики, а також отримати рекомендації для запобігання корупції.

«Це перший випадок, коли НАЗК не допускають до проведення перевірки. Зважаючи на це, припускаємо, що на підприємстві існують системні порушення в організації роботи щодо запобігання корупції. Прояви цих порушень можуть впливати на інтереси 35 тисяч працівників цього підприємства та безпеку всієї галузі атомної енергетики», - підкреслив Олександр Новіков.

Як повідомляв «Погляд», у Києві начальника поліції звинувачують у вимаганні хабаря.