Новини
Суспільство

Пенсія у 60: нюанси призначення виплат


Українцям пояснили, скільки потрібно стажу в окремих випадках - на прикладі поширеного питання серед пенсіонерів.

Фото: pixabay

Згідно зі статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", наявність необхідного стажу, що дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії. Про це повідомляє «Пенсійний кур’єр».

Проте деякі пенсіонери хвилюються з приводу їхнього страхового стажу:

"У грудні 2019-го досяг віку 60 років, звільнився з роботи й більше не працював. Звернувся в управління Пенсійного фонду щодо призначення пенсії тільки в листопаді 2020 року. Мій страховий стаж становить 26 років 8 місяців. Чи матиму я право на пенсію за віком, адже читав, що для призначення пенсії 2020 року потрібно мати 27 років страхового стажу?" - потурбувався чоловік.

У такому випадку він має право на призначення пенсії за віком під час звернення 2020 року, оскільки на час досягнення пенсійного віку чоловік мав більше, як 26 років стажу.

Як повідомляв раніше "Погляд", пенсіонерам, які не отримали необхідний стаж, припинять виплачувати соціальну страхову виплату з січня 2021 року.

"Погляд" також інформував, із 1 грудня 2021 року в Уряді обіцяють зростання пенсійних виплат: збільшену пенсію отримають близько 10 млн пенсіонерів в 5 етапів для різних категорій.