#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Політика

Парламент ухвалив закон, яким захистив місцеві бюджети

02.12.2020 0 Косянчук Інна 0

Сьогодні, 2 грудня, 305 голосами Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №3118 про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Ілюстрація з Фейсбук-сторінки ВРУ

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, його мета – недопущення розбалансування місцевих бюджетів, підвищення ефективності сплати податку на доходи фізичних осіб та вдосконалення процедури зміни реєстрації комунальних підприємств, установ та організацій.

Прийнятими змінами закону, зокрема, врегульовуються такі моменти:

  • Унеможливлюється зміна місця реєстрації у одноосібному порядку комунальних підприємств, установ, організацій районними та обласними радами як органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.
  • Встановлюється обов’язок щодо отримання відповідного дозволу для районних та обласних рад під час зміни місця реєстрації зазначених об’єктів від сільських, селищних, міських та районних в містах рад.
  • Забезпечується зміна місцезнаходження комунальних підприємств, установ, організацій на фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого на сьогодні проводиться щоденне керування діяльністю такої юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку органами місцевого самоврядування.

Прогнозується, що прийняття цього закону «сприятиме покращенню загального стану наповнення місцевих бюджетів, налагодженню порядку сплати основного бюджетоутворювального податку місцевих бюджетів – податку на доходи фізичних осіб, а також забезпечить сталий розвиток громад».

Як повідомляв «Погляд», в Україні зріс розмір аліментів.

Також «Погляд» нагадав, що із 16 січня 2021 року обслуговування клієнтів у різноманітних закладах харчування, магазинах тощо має відбуватися виключно українською.