Новини
Ірпінь
Суспільство
Культура
Новини світу
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Пам’ятку культури – під знесення: в Ірпені хочуть знищити легендарну оселю кобзарського панотця Миколи Будника


В Ірпені хочуть знищити легендарну оселю видатного кобзарського цехмайстра, поета і художника Миколи Будника. Місцева влада надала територію між провул. Миколи Будника і вул. Українською під забудову багатоповерхівками.

Відомо, що кобзарський панотець останні 10 років свого життя мешкав у цьому приміщенні. Відтоді ця ірпінська садиба стала центром розвитку українського кобзарства. Зараз над нею нависла загроза знищення.

Приватні будинки, розповідає Павло Клененко на сторінці «Кобзарський цех» у мережі Фейсбук, які прилягають до зони майбутнього будівництва, вже починають руйнувати, а жителів – відселяти.

Водночас територія, де знаходиться меморіальна пам’ятка – будинок кобзарського панотця Миколи Будника (вул. Українська, 51), є ключовою у проекті новобудов.

Дописувач стверджує, що вже тривалий час невідомі особи тероризують і погрожують фізичною розправою жителям меморіальної садиби Миколи Будника.

Їх дії спрямовані на те, щоб люди не мешкали у будинку. На жаль, звернення до місцевої поліції і прокуратури результатів не дають.

«Користуючись безпорадністю і дезорієнтованістю громади, а також карантинними заходами, будівельники вже почали демонтаж лівого крила Будниківської оселі», – зазначає Клененко.

Нещодавно, констатує він, очевидно для прискорення відселення мешканців, ірпінські комунальні служби відключили будинок Будника від електрики і газопостачання. З дня на день очікуються і її повне руйнування.

Київський кобзарський цех написав звернення до в.о міністра культури України Світлани Фоменко, т.в.о. голови Київської ОДА Василя Володіна та в.о. міського голови – секретаря ради Андрія Літвинова.

Митці вимагають не допустити руйнування пам’ятки культурної спадщини – меморіальної садиби кобзарського цехмайстра Миколи Будника. Планують громадські заходи спротиву.

Із Заяви Київського кобзарського цеху щодо руйнування згаданої садиби:

«У місті Ірпені по вул. Українська, 51 виникла загроза знесення будинку, в якому жив Микола Будник – цехмайстер Київського кобзарського цеху, що засвідчує меморіальна дошка, встановлена ірпінською міською владою, а сам будинок є пам’яткою культурної спадщини.

Не зважаючи на це, будинок може бути зруйнований, позаяк на території, де він стоїть, планується будівництво багатоповерхівки.

При цьому господарям погрожують, змушуючи будинок продати. Просимо вас вжити заходів щодо припинення свавілля і недопущення руйнування пам’ятки культурної спадщини.

Про результати просимо повідомити в термін, передбачений законодавством».

На світлинах: садиба Миколи Будника, якою її пам’ятають

https://www.facebook.com/mikhailyna.skoryk/videos/1907716692697416/