Новини
Культура
Київщина-суспільство
Київ

Пам'ять загиблих Героїв Майдану вшанували виведенням нового сорту ірисів


3 червня у центрі Києва висадили особливий сорт ірисів. Його вивів селекціонер Геннадій Мамченко у пам’ять про тих, хто в революційну зиму 2014 року віддав своє життя за Україну. Назва сорту – “Героям Небесної Сотні”.

Про подію повідомив Національний музей Революції Гідності. Символічно, що квіти висадили у місцях, де пролилася кров героїв на алеї Героїв Небесної Сотні (колишня вулиця Інститутська), на так званому “п’ятачку смерті” та на території Михайлівського Золотоверхого собору, куди зносили тіла загиблих і де відспівували їх під час подій Революції Гідності.

“Щира вдячність селекціонерам за таку дієву духовну підтримку. Присвятивши спеціальний сорт квітів нашим рідним та близьким, вони підживили, пожвавили пам’ять про них”, – говорить Наталя Бойків, дружина Героя України Володимира Бойківа, членкиня ГО “Родина Героїв “Небесної Сотні”.

Раніше ІА "Погляд" вже повідомляв, що в Києві створять меморіал, присвячений українським героям.

Ідея назви сорту належить "Українській спілці ірисів". Струнке суцвіття цієї вишуканої квітки спрямоване вгору, в небесну блакить, звідки душі героїв немов дивляться на багатостраждальну землю України.

“Події на Майдані сколихнули не лише мою родину, але і всіх членів Української спілки ірису. Саме тому на зборах спілки у 2014 році одноголосно було ухвалене рішення провести закрите голосування і надати назву "Героям Небесної Сотні" одному з перспективних гібридів. Це право набув ірис нашої селекції. Нехай ця квітка, розквітаючи навесні, нагадує про подвиг героїв на Майдані!” – говорить Геннадій Мамченко, завідувач відділу дендрології і плодово-ягідних культур Прилуцької дослідної станції Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України.

Перша клумба з ірисами Небесній Сотні з’явилася у 2015 році в Національному Ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України.  Найближчим часом планується уквітчати цим сортом пам’ятні місця і в інших регіонах України. На Київщині цього літа клубні іриси висадять на алеї Героїв Небесної Сотні в Обухові. У Миколаєві - біля пам’ятника Героям Небесної Сотні.