#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Світ-суспільство

Опубліковано список видів, врятованих від вимирання за майже 30 років

13.09.2020 0 Бобрик1 Юлія1 0

Завдяки природоохоронним заходам, за останні 27 років від вимирання врятовані до 48 видів птахів і ссавців. До такого висновку прийшли британські вчені, які опитали експертів з охорони тварин.

Фото: pixabay.com

Про це пишуть в журналі Conservation Letters.

З вини людини швидкість зникнення різних птахів і ссавців в кілька разів перевищує природну, під загрозою зникнення навіть ті види, які до недавно вважалися звичайними. Вживаються заходи щодо їх порятунку, ефективність яких спробувала оцінити команда вчених на чолі з Філіпом МакГоуен з Ньюкаслського університету.

Був складений список видів, які з 1993 року і до наших днів отримали від Міжнародного союзу охорони природи статуси зниклих в дикій природі, які перебувають під загрозою повного зникнення і вимираючих.

У підсумковий список потрапили до 368 птахів і 263 ссавців. З них були обрані ті, які перебували під загрозою зникнення протягом останніх трьох десятків років, і для їх порятунку було вжито заходів. Це 39 видів птахів і 21 вид ссавців.

Фахівці оцінили ймовірність їх вимирання без допомоги людини і прийшли до висновку, що зникли б від 21 до 32 видів птахів, що нині живуть. А серед тварин це від семи до шістнадцяти видів.

Більшість врятованих птахів і ссавців страждає від поширення інтродукованих видів, втрати місць проживання та можливості полювання. Природоохоронні заходи дійсно запобігли їх зникнення. Але багато з цих видів все ще знаходяться під загрозою вимирання.

Нагадаємо, за словами вчених, шосте масове вимирання на планеті відбувається прямо зараз.