#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Блоги

Ольга Айвазовська: Чому ідея про подвійне громадянство може призвести до проблем в оборонній та безпековій сфері

13.01.2022 305
Ідея Володимира Зеленського про множинне громадянство, може, й непогана – а от із її реалізацією можуть виникнути чималі проблеми.

Ольга Айвазовська: Чому ідея про подвійне громадянство може призвести до проблем в оборонній та безпековій сфері - зображення

"Тому я не вітаю ідею подвійного громадянства без відповіді на питання, як не лише за формальних обставин уникнути проблем в оборонній та безпековій сфері після широкої практики видачі паспортів", – зазначила Айвазовська.

"По-перше, Президент в частині подвійного громадянства намагається сподобатись західній діаспорі. Сама ідея не є поганою, але реалізація може бути небезпечною.

Бо крім громадян країни-агресора, всі інші мають право на подвійне громадянство, і ми забуваємо, що країна-агресор має своїх партнерів, і вони навіть мають західні паспорти. 

Тому що пропагандою в Чехії, Великій Британії, Нідерландах займаються часто їхні громадяни, але за кошти росіян.

Також є громадяни на пострадянських територіях, які формально навіть входять до ОДКБ", – нагадала експертка.

Переконана, що громадяни мають бути пов’язані з державою і місцевим самоврядуванням, де вони проживають, щоб бути обраними.

"Тобто вони мають у ній проживати. Інакше логіка цензів повністю нівелюється, і тоді треба змінювати ценз щодо участі у виборах у ролі кандидатів тощо.

Це дуже складно і, як на мене, дуже ризиковано, бо вписавши норму про подвійне громадянство, крім країни-агресора, ми забуваємо, що така країна може бути не одна. І навіть, якщо вона здійснює свою агресію в інший спосіб – дипломатичний, політичний, економічний – утім, недружні до нас країни присутні не лише в групі ОДКБ, які публічно підтримують РФ", – застерегла Айвазовська.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.