#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Культура
Київ

Образи у ноутбуці: столичні митники упередили третю спробу контрабанди старовинних ікон в поштових відправленнях

25.02.2020 0 Кочкина Марина 0

Чергову спробу контрабанди культурних цінностей виявили працівники Київської митниці Держмитслужби у міжнародному поштовому відправленні, яке прямувало до Швейцарії з українського Харкова.

Схованкою для ікони розміром 40х46 см стали скріплені між собою клавіатура від комп’ютера та ноутбук. Судячи з усього, виявлена святиня – так звана багатокомпозиційна, трирядна ікона.

Інакше подібні ікони називали ще «домовим іконостасом». Зображено на іконі шість різних композицій. Центральну композицію представляє восьмикінечний хрест. По периметру - фігури восьми святих.

За попереднім висновком, вона не може бути вивезена без дозвільних документів за межі України. На ікону чекає остаточна експертиза, яка визначить її вік і походження.
Вживаються заходи для складання протоколу.

Нагадаємо, що київські митники вже втретє поспіль у лютому запобігають незаконному вивезенню ікон за кордон в міжнародних поштових відправленнях.

Загадкові відправники тричі використовували як засіб приховування контрабанди майже всю придатну для цього побутову техніку - комп’ютерний монітор, DVD, а тепер ще клавіатуру й ноутбук. Поєднує всі три випадки й регіон відправлення – Харків.