Новини
Культура
Позитивні історії
За кордоном

Образ Святого Миколая: портрет з натури


У церкві турецького міста Демре, де, як вважається, за життя проводив служби архиєпископ Миколай, зберігся його образ, майже якому майже 17 століть, намальований, за легендами, людиною, яка бачила Миколая на власні очі

Християнський світ називає його Святий Миколай Мир Лікійський. Адже служив він у чині архиєпископа у місті Мира країни Лікія. Нині немає ні того міста, ні тієї країни, а територія, на якій розташовувалась Мира, нині належить Туреччині, і тепер там – місто Демре. Миру, занесену грунтом і піском,  відкрили майже випадково, під час будівництва Демре. Тоді ж знайшли й церкву, яка, як встановили дослідники, саме й була тією, у якій служив Миколай, якого вважали святим ще за життя, і яка була названа його іменем.

Нині це туристичний об’єкт на вулиці Ноель-Баба, куди стоять черги екскурсантів. Журналіст «Погляду», яка побувала в цій непересічній церкві кілька років тому, побачила, що там неспішно йшли реставраційні роботи, яким, водночас, не заважали юрби туристів.

Гіди охоче розповідають гостям про життя Святого, більшість яких, втім, відомі з різних джерел, і щороку перед Днем Святого  Миколая кочують по Інтернету.

А ось що вразило – одна невелика фреска при вході з церкву, на якій, як розповів гід, унікальне зображення – образ Святого Миколая, намальований художником, який бачив Миколая ще за життя, і вважається, що саме цей образ взяли іконописці за еталон зображень Святого.

Фото автора