#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Автоновини

Новий закон 1047: за перевантаження доріг загрожує великий штраф

17.09.2019 Александр Чернышенко 0

Фото - dt.ua

Ухвалений минулого тижня у Верховній Раді закон 1047 серйозно посилить габаритно-ваговий контроль на українських дорогах і суттєво збільшить штрафні санкції.

Про це повідомляє Автоцентр.

11 вересня Верховна Рада ухвалила новий закон № 1047. Однією з важливих його складових стало введення автоматичної фіксації транспортних засобів, які порушують норми габаритно-вагового контролю. Однак, крім автофіксації, закон вводить серйозні штрафи.

Відтепер за незупинення автомобіля на вимогу працівників Укртрансбезпеки, передбачений великий штраф – 3400 грн. Раніше водія штрафували тільки за незупинення на вимогу поліцейського, причому на суму в багато разів меншу – лише 153 грн.

З прийняттям закону обов’язкова плата за проїзд дорогами стягується, якщо їх перевищено не більше, ніж на 5% – раніше ця норма була - 7%.

З більшим перевищенням можна їздити тільки за наявності дозвільних документів, інакше на водія або керівника підприємства чекає величезний штраф. Раніше водія за це карали сумою в 510 грн, а посадових осіб та громадян-суб’єктів господарської діяльності – 680 грн.

Тепер сума штрафів зросла багаторазово: за перевищення норм габаритно-вагового контролю від 5 до 10% накладається штраф у розмірі 8500 грн, від 10 до 20% – 17000 грн, і на понад 20% – 34000 грн.

Закон також передбачає, що постанову про накладення штрафу можна виписувати без участі особи, яку притягують до адмінвідповідальності. Постанову надсилатимуть рекомендованим листом упродовж трьох днів – з адресою реєстрації/проживання фізособи (місцезнаходження юрособи).

Якщо транспортний засіб, що порушив габаритно-вагові норми, зареєстровано за кордоном, то штраф накладатимуться на особу, яка ввезла його в Україну.

Від штрафу звільняються тільки ті особи, які в 20-денний термін після фіксації порушення нададуть відомості про неправомірні дії з ТЗ або його номерними знаками.

Детальніше з законом можна ознайомитись на сайті Верховної Ради.