#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Київщина
Технології

Новий тип пам’яті, що замінить DRAM, зберігає інформацію вічно

24.06.2019 Олена Стець 0

Вчені з університету Ланкастера винайшли та запатентували універсальну комп'ютерну пам'ять, що працює на принципах квантової механіки і має рекордно низький рівень енергоспоживання. Про це повідомляється на сайті університету.

Новий тип пам’яті, що замінить DRAM, зберігає інформацію вічно

Очікується, що винахід може прийти на зміну звичним пристроям динамічної пам'яті (DRAM), що використовуються сьогодні в більшості комп'ютерів і флеш-накопичувачах. Новий пристрій поєднує в собі переваги обох технологій - включаючи високу швидкість запису і читання інформації та надійність її зберігання.

При цьому розробникам вдалося вирішити проблеми традиційних запам'ятовуючих пристроїв - час зберігання інформації для нового типу комп'ютерної пам'яті перевищить вік Всесвіту, а запис і видалення даних буде вимагати в сто разів менше енергії в порівнянні з витратами тих же процесів в DRAM.

Технологія буде використовуватися у всіх сучасних гаджетах - від мобільних пристроїв і персональних комп'ютерів до серверів і систем зберігання "великих даних". За оцінками вчених, новий тип комп'ютерної пам'яті дозволить знизити пікове енергоспоживання в центрах обробки даних як мінімум на 20%.