Новини
Обухів
Біла Церква
Спорт

Нові спортмайданчики «Активні парки – локації здорової України» відкрито в Білоцерківському та Обухівському районах


Чотире нові спортмайданчики «Активні парки – локації здорової України» офіційно відкрито 11 жовтня на теренах Білоцерківського та Обухівського районів Київщини. Об'єкти у Ржищеві, Кагарлику, Богуславі та Таращанській громаді встановлено для реалізації соціального проєкту, започаткованого Президентом України Володимиром Зеленським в рамках програми "Здорова країна", спрямованого на організацію оздоровчої рухової активності громадян.

Ржищів (Ржищівська громада)

Кагарлик (Кагарлицька громада)

Богуслав (Богуславська громада) tarashchanska_gr.jpg

Станишівка (Таращанська громада)

Мета проекту – зробити спорт доступним для всіх та залучити різні групи населення до оздоровчої рухової активності у місцях масового відпочинку.

Відкрив "активні" парки з у Ржищеві (Ржищівська громада), Кагарлику (Кагарлицька громада), Богуславі (Богуславська громада) та Станишівці (Таращанська громада) очільник Управління молоді та спорту КОДА Сергій Тимофєєв разом з керівництвом громад та офіційними представниками району.

В урочистостях були показові виступи спортсменів, турніри та розважальна програма за участі маленьких та дорослих мешканців громад та професійних спортсменів й тренерів.

«Здоров’я починається з турботи про себе та активного способу життя. Саме тому ми з командою хочемо якомога більшій кількості людей на Київщині дати можливість займатися спортом. Для цього будемо відкривати в області сучасні спортивні майданчики. Маємо змогу робити це в рамках ініціативи Глави держави», – зазначив Василь Володін під час відкриття  першого “активного” парку в Броварах.

Ці спортмайданчики стали +4 в черзі офіційних відкриттів. Загалом на Київщині вже офіційно відкрито 50 «активних» парків, і до відкриття готові інші локації.

І яке ж свято без подарунків? На честь відкриття нової спортивної локації Сергій Тимофєєв презентував кожній громаді спортивну сумку з комплектом спортивного інвентаря – набір для гри в боччу та спідмінтон, фрісбі, експандер, скакалки, м’ячі, координаційна лінія, каримати для фітнесу та інше.

Щоби гості урочистостей отримали практичний досвід користування спортивним обладнанням та презентованими спортивними снарядами, провели імпровізований турнір з боччі, вправлялися на координаційній лінії, підтягувалися на перекладині, стрибали на скакалці, випробовували на міцність ракетки в спідмінтоні, провели майстер-клас на лавці-тренажері та вчилися під керівництвом координаторів парків користуватися QR-кодами для доступу до онлайн-тренувань.

На кожну локацію «Активних парків» офіційно на зарплатній основі за рахунок державного бюджету залучено координаторів проекту як відповідальних осіб за парк в кожній громаді.

Ключовими завданнями координаторів стане допомога на місцях для залучення громадян до тренувань в «Активних парках». А також - сприяти залученню учнів шкіл у своїй громаді до регулярних фізичних активностей.

Чим обладнаний спортивний майданчик «Активні парки»? На території парку розташовуватимуться шведська стінка (гнучкість), лавка (тонус м’язів), бруси та турнік (сила), сходи (витривалість), координаційна лінія та майданчик для занять фітнесом. Також парк обладнаний навігаційними матеріалами з QR-кодами біля кожного тренажера з доступом  до онлайн-тренувань різної складності, інформаційними стендами та стендами з мапою.

"Наша громада прийняла рішення підтримати ініціативу Президента України щодо соціального проекту "Активні парки - локації здорової людини" та реалізувати його. Ми дякуємо Київській обласній державній адміністрації, яка сприяла реалізації президентського проекту та фінансує оплату послуг координатора цього майданчика".

Головною фішкою цього майданчика є наявність сучасних табличок з QR-кодами, просканувавши які за допомогою смартфона, можна побачити відео-уроки тренувань з відомими спортсменами і займатися самостійно, без тренера".

Громади Київщини, де офіційно відкрито «Активні парки»:

50. Станишівка (Таращанська громада) 

49. Богуслав (Богуславська громада)

48. Кагарлик (Кагарлицька громада)

47. Ржищів (Ржищівська громада)

46. Ворзель (Бучанська громада)

45. Квітневе (Калинівська громада)

44. Славутич (Славутицька громада)

43. Козаровичі Дмитрівська громада)

42. Шпитьки (Дмитрівська громада)

41. Боярка (Боярська громада)

40. Триліси (Кожанська громада)

39. Пірнове (Пірнівська громада)

38. Жукин  (Пірнівська громада)

37. Підгірці  (Козинська громада)

36. Васильків (Васильківська громада)

35. Обухів (Обухівська громада)

34. Миронівка (Миронівська громада)

33. Петропавлівка  (Борщагівська громада)

32. Вишневе (Вишнева громада)

31. Гатне (Гатненська громада)

30. Фастів (Фастівська громада)

29. Дідівщина (Томашівська громада)

28. Баришівка  (Баришівська громада)

27. Березань (Березанська громада)

26. Яготин (Яготинська громада)

25. Студеники (Студениківська громада)

24. Переяслав (Переяславська громада)

23. Саливінки (Гребінківська громада)

22. Узин (Узинська громада)

21. Біла Церква (Білоцерківська ромада)

20. Фурси (Фурсівська громада)

19. Рокитне (Рокитнянська громада)

18. Медвин (Медвинська громада)

17. Володарка (Володарська громада)

16. Бориспіль (Бориспільська громада)

15. Ревне (Гірська громада)

14. Проліски (Пристолична громада)

13. Микуличі (Немішаєвська громада)

12. Бородянка (Бородянська громада)

11. Пісківка (Пісківська громада)

10. Копилов (Макарівська громада)

9. Ірпінь (Ірпінська громада)

8. Коцюбинське (Коцюбинська громада)

7. Святопетрівське (Білогородська громада)

6. Вишгород (Вишгородська громада)

5. Глібівка (Димерська громада)

4. Іванків (Іванківськса громада)

3. Красятичі (Поліська громада)

2. Нові Петрівці (Петрівська громада)

1. Бровари (Боварська громада)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Активні парки – локації здорової України». В громадах Київщини запрацює нова спортивна інфраструктура

Світлини прес-служби  Управління молоді та спорту КОДА