#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Автоновини

Новенькі авто реєструватимуть просто на місці продажу

07.09.2020 Наталія Головаш 0

Проєкт нової постанови надійшов на узгодження до Кабміну із МВС, яке разом з ВААІД і були ініціаторами реєстраційної оптимізації.

Фото: auto.ria.com

Кабінет Міністрів опублікував проєкт постанови «Про реалізацію експериментального проєкту щодо здійснення державної реєстрації нових автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів за участю виробників, дистриб’юторів та уповноважених дилерів, які їх реалізують».

Зауважимо, що й зараз, як і раніше, купуючи авто у салоні, його можна відразу там і зареєструвати, звичайно, не безкоштовно. Процес триває один день – тобто день здійснення покупки стає одночасно і датою держреєстрації новенького «залізного коня». Існує навіть можливість обирати на власний «смак» державний номерний знак – звісно, за додаткові кошти.

Мета нововведення

У проєкті постанови, розробленому МВС, йдеться, що створення зручних і доступних умов отримання послуг є одним із головних завдань у сфері держреєстрації транспортних засобів, адже практика надання послуг в Україні виявляє чимало проблем. Так, люди часто скаржаться на складність процедур отримання послуг, їх дратує необхідність відвідувати значну кількість органів, установ, подавати безліч документів і отримувати різноманітні проміжні рішення (погодження, висновки) тощо. Нарікають українці і на обмежений та незручний режим роботи суб’єктів надання послуг, черги та тривалу процедуру надання послуг.

Будь-які перевірки, огляди та експертизи експертних служб МВС для щойно придбаних нових транспортних засобів не передбачені, тож з огляду на міжнародний та європейський досвід доцільно залучати до процедури реєстрації нових автомобілів безпосередньо суб’єкти господарювання, які здійснюють їхній продаж. Тим більше, що й самі суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж нових транспортних засобів, бажають брати участь в їхній реєстрації і звернулися з аналогічною ініціативою до МВС.

Суть проєкту

Новою постановою планують запровадити на території України експериментальний проєкт щодо можливості реєстрації нових транспортних засобів за участю суб’єктів господарювання, які їх реалізують. Тобто покупці офіційно отримуватимуть реєстраційні документи на транспортний засіб та номерні знаки безпосередньо у приміщенні автосалону, де авто було придбано.

Необхідність узгодження

З метою забезпечення вивчення і врахування думки громадськості проєкт акта розміщено на офіційному вебсайті Міністерства внутрішніх справ.

Також проєкт потребує погодження із низкою міністерств на держустанов. Мова про Міністерство фінансів, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Мінінфраструктури, Міністерство цифрової трансформації України, Національну поліцію та Державну регуляторну службу України. Також потрібна правова експертиза документу Міністерством юстиції України.

Нагадаємо, «Погляд» розповідав, що у МВС запропонували віддати виготовлення автономерів приватним підприємствам, роботу яких контролюватимуть. Відповідний законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про дорожній рух» та аналіз його регуляторного впливу був опублікований на сайті МВС.