#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Анонси
Акції
Культура
Події

Новації 19-го Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

08.10.2019 Косянчук Інна 0

Цьогоріч учасники диктанту зможуть майже одразу перевірити свою роботу. Автор диктанту зазначає, що людей, які припустилися кількох помилок, не можна вважати безграмотними.

Цьогоріч диктант Всеукраїнський радіодиктант національної єдності відбудеться відбудеться 8 листопада. Це вже вдев’ятнадцяте всі бажаючі зможуть перевірити свої знання з української мови. Всеукраїнський радіодиктант національної єдності традиційно звучить на Українському радіо до Дня української писемності та мови, в це свято ми відзначаємо 9 листопада. Новація цьогорічного диктанту – те, що учасники зможуть майже одразу перевірити свою роботу.

Автор диктанту, доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка Олександр Авраменко, розповівши про це, зауважив: "Зазвичай ми отримуємо листи упродовж двох днів, а потім півтора-два тижні команда людей їх перевіряє. Це дуже громіздка робота і складна. І виходить, що люди написали диктант, а десь у грудні ми підбиваємо підсумки. Це вже не так актуально. Тому ми подумали, а чому не зробити так: продиктували текст, взяли невеличку паузу на 3-4 хвилинки, і після цього його перевірити, вивісити на сайт, на екрани. Я озвучу орфограми, пунктограми, усе прокоментую, щоб свято було завершено в цей же день", - зазначив Олександр Авраменко.

Також він висловив думку, що людей, які припустилися кількох помилок, не можна вважати безграмотними. "Мені журналісти часто закидають, що от, у нас громадяни такі неграмотні, багато людей зробили по дві-три помилки… Люди добрі, не припускаються помилок лише професійні філологи, коректори і автори диктанту! Дві-три помилки, чергування у-в та і-й, десь не помітив окличну інтонацію і замість знаку оклику поставив крапку – це все одно досить високий рівень грамотності. Це як з математикою: чому дорівнює тангенс 45 градусів, не згадає нікто, окрім математиків. Чому ж усі вирішили, що з мови потрібно ідеально знати усі правила? Дві, три, навіть чотири помилки – це гарний рівень", - переконаний автор диктанту.

ДО РЕЧІ. Торік радіодиктант національної єдності написали 32779 осіб. З  них 313 не зробили жодної помилки.

Джерело: Укрінформ