#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна
Події

Нова атака хакерів: столичний суд втратив доступ до своїх ресурсів, не працює форум Prozorro

17.01.2022
Наразі спеціалісти з кібербезпеки намагаються відновити доступ до усіх втрачених ресурсів та визначити, чи був витік даних.

Нова атака хакерів: столичний суд втратив доступ до своїх ресурсів, не працює форум Prozorro - зображення
Фото: pixabay

Повідомлення пресслужби Шевченківського райсуду Києва свідчить про те, що вранці 17 січня була здійснена нова кібератака на українські держструктури.

"Шевченківський районний суд Києва повідомляє, що 17 січня 2022 року доступ до електронної пошти суду, офіційного вебсайту суду на порталі "Судова влада", підсистеми "Електронний суд", функціоналу автоматизованої системи документообігу суду (в частині направлення рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень, обміну вхідною та вихідною кореспонденцією) припинено з незалежних від суду причин", – йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці суду.

Водночас проблеми виявили й у роботі системи державних закупівель Prozorro. Зокрема, о 08:00 на сторінці форуму Prozorro Infobox з'явилося таке ж повідомлення з погрозами, яке хакери раніше розміщували на зламаних урядових сайтах.

Пресслужба Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації повідомила, що сторінка Prozorro Infobox наразі відключена, а фахівці проводять розслідування і працюють над оперативним відновленням роботи форуму.

Щодо ситуації навколо ресурсів Шевченківського райсуду, натепер фахівці Державної судової адміністрації у співпраці з органами з протидії кіберзлочинності вживають заходів щодо обмеження шкоди для критичних систем і зберігання даних.

Нагадаємо, 14 січня була здійснена масштабна атака на урядові сайти. Хакери замінили стартові сторінки повідомленнями з погрозами українською, російською та польською мовами, згадали про Волинь, УПА, Галичину й Полісся.

Згодом в СБУ заявили, що наразі можна говорити про те, що є окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.