Новини
Культура
Новини світу
За кордоном

Нобелівську премію з літератури цьогоріч отримала французька письменниця Анні Ерно

Премію присудили із формулюванням "за мужність і гостроту, з якою вона розкриває коріння, відчуження та колективні обмеження особистої пам’яті".

Нобелівську премію з літератури цьогоріч отримала французька письменниця Анні Ерно - зображення

Нобелівську премію з літератури 2022 року отримала французька письменниця Анні Ерно. Про це сьогодні, 6 жовтня, повідомили на офіційному сайті фонду.

Як зазначають у дописі в Twitter, премію письменниці присуджено "за мужність і клінічну гостроту, з якими вона розкриває коріння, відчуження та колективні обмеження особистої пам’яті".

Нобелівську премію з літератури цьогоріч отримала французька письменниця Анні Ерно - зображення

Анні Ерно – французька письменниця, професорка літератури, яка народилася 1 вересня 1940 році в Лілльбонні. Її творчість можна віднести до жанру автофікшен. У своїх книжках письменниця осмислює події та ситуації сучасності через автобіографічні історії.

До слова, цьогоріч на Нобелівську премію з літератури також було номіновано українського письменника Сергія Жадана. Його висинула Польська академія наук, зазначивши, що "його голос як поета вже багато років має особливе значення для українців, натомість вільна Україна багато в чому говорить і думає словами Жадана, уважно прислухається до нього".

Нагадаємо, український фільм військова драма "Мати Апостолів" отримав нагороди на Västerås Filmfestival в Швеції.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.