Ні – маніпуляціям: лікарням не доплачуватимуть за більшу кількість хворих на COVID-19
Сума коштів, що виплачується закладам охорони здоров’я, не залежить від кількості хворих на COVID-19 або пацієнтів з підозрою, які перебувають у цьому закладі.
Заступник міністра охорони здоров'я і головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю виданню «Інтерфакс» пояснив, що за кількість пацієнтів або проліковані випадки по «ковідному пакету» лікарням не платять. Таким чином, госпіталізуючи хворих із COVID-19, не можна маніпулювати й отримувати більше грошей.
«Ми, навпаки, зараз хочемо ввести понижувальний коефіцієнт за безпідставну госпіталізацію», – зауважив Віктор Ляшко.
Також він додав, що нині лікарням платять за кількість бригад.
«Якщо у лікарні є, приміром, 100 «ковідних» ліжок, то в неї може бути певна кількість бригад, у яких є реаніматологи, інфекціоністи, медсестри. Бригада створюється на певну кількість ліжок, які зайняті пацієнтами. На бригаду сплачується певна сума – 17 тис. грн на місяць. Що більше таких бригад, то більша сума приходить на лікарню», – наголосив головний санітарний лікар.
Таким чином, якщо, наприклад, в інфекційній лікарні налічується 10 бригад, то вона отримує 1,7 млн грн на місяць.
Водночас Віктор Ляшко зазначив, що у боротьбі із коронавірусом задіяні не всі лікарні одразу, щоб «не розпорошувати весь ресурс і медичну допомогу».
«Ми хотіли локалізувати всіх хворих у певних закладах охорони здоров’я, на це нам виділили 15 млрд грн, і ми їх використовуємо через НСЗУ», – підкреслив Ляшко.
Підготовка закладів до прийому «ковідних» пацієнтів
За словами заступника міністра охорони здоров'я, на сьогодні в запасі є 240 закладів. У них вже перепрофільовано під прийом хворих із діагнозом COVID-19 11 тис. ліжок, проте можна перепрофілювати ще більше ліжок. На початку цього місяця у лікарнях, які вже затверджені у переліку під коронавірус і отримують фінансування, була 21 тис. ліжок, однак за період, коли збільшилась захворюваність, вони перепрофілювали додаткові ліжка і збільшили їхню кількість до 25 тис.
«Ці лікарні закривають певні терапевтичні відділення, перепрофільовують їх під госпіталізацію хворих на COVID-19. Але ми ще додаємо лікарні. Наразі органам місцевого самоврядування поставлена задача підготувати на жовтень 30% існуючого ліжкового фонду під можливу госпіталізацію пацієнтів із коронавірусною хворобою, грипом і ГРВІ», – розповів Віктор Ляшко.
Станом на ранок 28 серпня в Україні знову зафіксовано новий антирекорд кількості нових хворих за добу – 2438 нових випадків COVID-19. Усього за весь час епідемії в Україні нараховується 114 497 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2451 летальний, 55 083 пацієнти одужали.
27 вересня в Україні був зафіксований сумний антирекорд: 49 осіб за добу відійшли у вічність через COVID-19.
Також «Погляд» інформував, що для шкіл і садочків Борисполя закуплять бактерицидні рециркулятори.