#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Здоров'я
Київ

Нестача лікарів у Києві: допомоги просять у НАМН

24.03.2020 Надiя Проценко 0

У столиці не вистачає інфекціоністів, фахівців епідеміологічного напряму та спеціалістів з лабораторної діагностики. Тож Київ попросив Національну академію медичних наук України направити до столичних лікарень своїх фахівців.

Про це написав на своїй фейсбук-сторінці перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник. «У сьогоднішніх умовах усі мають об’єднати зусилля у протидії поширенню вірусу країною, – зазначив посадовець. Ми просимо, ні, навіть наполягаємо, щоб НАМН у взаємодії з Департаментом охорони здоров’я міста направили своїх інфекціоністів, фахівців епідеміологічного напряму та спеціалістів з лабораторної діагностики. Допомога цих фахівців конче необхідна для вжиття своєчасних заходів із надання кваліфікованої медичної допомоги особами, що захворіли на COVID-19, які госпіталізовані до Київських міських клінічних лікарень № 4, 8 та 9».

На останок Микола Поворозник додав: «Ми сподіваємося на розуміння і віримо, що Національна академія медичних наук України піде нам назустріч. Сьогодні кожен фахівець на вагу золота! Перед нами непростий виклик! Проте я впевнений – спільно нам вдасться його здолати».

Нагадаємо, станом на ранок 24 березня у Києві налічується 29 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Усього, за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії Центру та обласних лабораторних центрів, по Україні підтверджено 84 випадки зараження коронавірусною хворобою COVID-19. Зокрема, картина зараження виглядає так:

Дніпропетровська область — 2;
Донецька область — 1;
Житомирська область — 2 (1 летальний);
Івано-Франківська область — 5 (1 летальний);
Київ — 29;
Київська область — 15, з них 10 протягом доби;
Львівська область — 2;
Тернопільська область — 2, з яких 1 протягом останньої доби;
Чернівецька область — 25 (1 летальний);
Черкаська — 1.

Усього зафіксовано 3 летальні випадки від COVID-19 в Україні. Один пацієнт вже одужав, повторне діагностування підтвердило відсутність вірусу в організмі.