#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я

Небезпека поховання померлих від COVID-19: чого краще уникати

23.03.2020 Надiя Проценко 0

В Україні станом на 23 березня налічується вже 3 летальних випадки від ускладень коронавірусної інфекції COVID-19. Тож логічно, що люди задаються питанням: як і де ховати жертв коронавірусу. Якщо ВООЗ не рекомендує особливих правил для заховання померлих від COVID-19, то у Міністерстві охорони здоров’я України розповіли про ризики, на які наражаються люди під час поховання.

Так, у ході онлайн-брифінгу МОЗу 23 березня головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що у першу чергу найбільший ризик у похованні мають ритуальні обряди: велике скупчення людей, прощальні поцілунки – це все ті точки ризику, які треба унеможливити і запобігти.

За словами Ляшка, оперативний штаб, який працює при МОЗ, детально розглядав це питання, визначив усі можливі ризики, які можуть виникнути в подальшому при похованнях хворих з COVID-19, та розробив певну інструкцію, де будуть чітко розписані всі кроки на кожному етапі поховання, щоб не допустити можливого інфікування. Інструкція наразі ще не оприлюднена.

«Ми вимушені вам рекомендувати зменшити час і кількість людей, які проводжають людину в останній шлях при коронавірусній хворобі, оскільки тут є можливість недотримання правил карантину, який забороняє сьогодні ритуальні обряди, – зазначив головний санітарний лікар країни. – І це може тягнути до адміністративно-кримінальної відповідальності. Але в першу чергу це ризик і загроза інфікування, тому уникайте всього того, що може призвести до інфікування і передачі коронавірусної хвороби. Тільки спільно ми зможемо подолати будь-які виклики».

Читайте також За рекламу «ліків» від COVID-19 штрафуватимуть: АМКУ