Суспільство
Україна-суспільство
Економіка

НБУ запускає у вільний обіг пам'ятні монети присвячені ЗСУ

Реалізація таких монет як нумізматичної продукції банками-дистриб’юторами не здійснюватиметься.

НБУ запускає у вільний обіг пам'ятні монети присвячені ЗСУ - зображення

Пам’ятні монети спеціальних випусків серії "Збройні Cили України" стануть обіговими. Про це повідомила пресслужба Нацбанку. Таким чином, пам’ятні монети присвячені ЗСУ номіналом 10 гривень тепер будуть використовувати під час готівкових розрахунків як обігові монети. Натомість реалізація таких монет як нумізматичної продукції банками-дистриб’юторами не здійснюватиметься.

Зазначаться, що таке рішення Національний банк ухвалив, зважаючи на численні побажання громадян щодо вільного обігу та підвищення доступності таких монет, а також щоб підкреслити ключову роль Збройних Сил України у захисті незалежності нашої держави.

"Обігові пам’ятні монети із зображенням військової символіки та воїнів Збройних Сил України щодня нагадуватимуть мільйонам українців про українських захисників, які зараз на полі бою відстоюють право України на свободу", –

заступник Голови Національного банку Олексій Шабан

Обіцяють, що всі пам’ятні монети спеціальних випусків передаватимуться банкам та СІТ-компаніям для подальшого видавання клієнтам та/або приймання від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що НБУ оцінив падіння економіки у другому кварталі цього року в 40%, але за підсумками 2022 року очікується її падіння на третину.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.