НБУ: економіка впала на 40% за квартал
Національний банк України оцінює падіння економіки у другому кварталі цього року в 40%, але за підсумками 2022 року очікується її падіння на третину. Про це повідомили на сайті регулятора.
Також у НБУ зазначили, що за умови завершення активної фази війни та розблокування чорноморських портів економіка повернеться до зростання у 2023–2024 роках, прогнозує регулятор.
"Із завершенням активної фази війни очікується помірне посилення споживчого попиту, налагодження технологічних та логістичних процесів, пожвавлення інвестиційної діяльності, у тому числі завдяки перспективам євроінтеграції України. Утім, ураховуючи значні втрати виробничого та людського потенціалу, а також усе ще високі безпекові ризики, темпи відновлення економіки України у 2023–2024 роках становитимуть близько 5–6% на рік", –
Національний банк України
Міжнародна допомога сприяла формуванню тимчасового профіциту поточного рахунку, утім надалі він повернеться до від’ємних значень через високі потреби економіки в імпорті, у тому числі для відновлення. Тому подальша співпраця з міжнародними партнерами залишатиметься одним із ключових чинників підтримки функціонування економіки в умовах повномасштабної війни та відновлення після завершення активної фази бойових дій. Також необхідною передумовою для забезпечення макроекономічної стабільності та реалізації базового сценарію Національного банку є також проведення виваженої економічної політики. проте ключовим ризиком для прогнозу є триваліший термін визвольної війни проти російських загарбників.
Також зазначається, що враховуючи тривалий період суттєвого цінового тиску та переважання інфляційних ризиків на горизонті прогнозу, а також необхідність забезпечення привабливості гривневих активів та утримання курсової стабільності, Правління Національного банку вирішило зберегти облікову ставку на рівні 25%.
Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що Рада ЄС виділила Україні 1 млрд євро. Ця макрофінансова допомога має забезпечити необхідні ресурси для покриття нагальних потреб держави та роботу критичної інфраструктури. Крім того згодом Єврокомісія запропонувала новий пакет санкцій проти рф. Зокрема, було запропоновано продовжити всі чинні антиросійські санкції до кінця січня 2023 року.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.