Новини
Головні новини
Ірпінь
Суспільство
Кримінальні новини
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Наважся на втечу: проєкт ірпінських чиновників “Синергія сіті” може стати найграндіознішою аферою Київщини


З початку каденції на посаді ірпінського міського голови Володимир Карплюк “поклав око” на заплавні землі р. Ірпінь. Їх забудова “своїм” забудовником Ігором Оверком гарантувала отримання мільйонних прибутків.

Незважаючи на незаконність будівництва на цих територіях, спритники вдалися до грандіозної афери — спорудження житлового комплексу “Синергія сіті”, який у народі більше відомий як ЖК “Школа”. Унаслідок цього десятки тисяч родин інвесторів можуть залишитися і без житла, і без грошей.

Арешт на заплаву

Заплавні ділянки, де розпочалися будівельні роботи, знаходяться поза межами Ірпеня. Це підтверджують Держгеокадастр, колишній перший заступник ірпінського міського голови Дмитро Христюк, Київська облдержадміністрація.

Свого часу згадані території належали КСП “Агрофірма “Рубежівська”. Унаслідок реструктуризації цього підприємства землі сільськогосподарського призначення опинилися у приватній власності.

У свою чергу Ірпінська міська рада змінила їх цільове призначення під багатоквартирну забудову. І таким чином перевищила свої повноваження.

Реальні межі м. Ірпінь

Водночас землі заплави відносять до особливо цінних земель сільськогосподарського призначення. І знову ж ІМР не мала права змінювати їх цільове призначення, бо це прерогатива Верховної Ради чи Кабміну.

Також земельні масиви у заплаві р. Ірпінь не підлягають забудові згідно з висновками Київводресурсу. Згідно з його висновками їх забудова може призвести до екологічної катастрофи в Ірпінському регіоні.

За фактами маніпулювання землями заплави правоохоронні органи здійснюють ряд досудових розслідувань. У рамках одного з них на ділянки, де вже розпочато незаконне будівництво, слідчий суддя Ірпінського міського суду наклав арешт.

“Судова ластівка” по Генплану

Ще одним важливим кроком злочинців при владі стало ухвалення так званого “оновленого Генерального плану м. Ірпінь”. Цей фейковий документ покликаний легалізувати незаконне будівництво.

Водночас за його допомогою “затягли” до меж міста і згадану заплаву, і лісові землі. Штучне збільшення території сягає майже 2000 га — із 1724 до 3705,01 га.

Прийняття Генплану викликало величезне обурення свідомої громади. Небайдужі жителі Ірпеня подали позови до суду на тимчасову очільницю міста Анастасію Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька) та Ірпінську міську раду.

Адже завдяки маніпуляціям та свавіллю багатьом ірпінцям просто не надали можливості ні взяти участь в обговоренні проекту, ні потрапити на громадські слухання та сесію.

Найняті тітушки силою витісняли людей із сесійної зали. А фейковий Генплан ухвалили за лічені хвилини.

Першою обнадійливою “судовою ластівкою” стала постанова Верховного суду України, який визнав протиправною бездіяльність в.о. ірпінського міського голови Анастасії Попсуй, виконавчого комітету ІМР щодо забезпечення громадських обговорень проекту містобудівної документації «Оновлення Генерального плану міста Ірпінь», підготовки та проведення громадських слухань з цього питання. Тому сподіваємося, що незаконний документ буде скасовано.

Оверко ухилився від податків

Самі будівельні роботи на заплаві розпочалися без жодних дозвільних документів, а ділянки перебували під арештом. Зводили так звану “школу” для дітей нашого міста, кількість яких постійно зростає унаслідок шаленої забудови.

Ця легенда від влади та забудовника Ігоря Оверка остаточно перестала бути чарівною казкою, коли поверхи новобудови почали стрімко зростати.

Згодом аферисти розгорнули активну рекламну кампанію, щоб знайти інвесторів, яким можна “впарити” незаконне житло. Потенційних новоселів має б насторожити, що за документами у ТОВ “Будівельна група “Синергія”, яка взялася зводити величезний житловий комплекс на 72 висотні будинки на 10 тис. осіб, працює 2 особи.

Це згаданий депутат Ірпінської міської ради (“Нові обличчя”) Ігор Оверко — керівник та бухгалтер, а також Ірина Петренко.

Статутний капітал фірми становить 10 тис. грн, загальний дохід у 2018 році — 237 тис. грн, сплатили лише 180 грн податку на прибуток (а за словами Оверка — 100 тис. дол). На кінець року баланс основних засобів сягав 0 грн.

Натомість відомо, що у 2017-му Оверко продав 400 квартир на 50 млн грн. І за даними НАЗК, ухилився від сплати податків за реалізацію 83 квартир на суму понад 15 млн грн. Справа дійшла до суду, але…

“Роги і копита” в Ірпені

На заплаві бачимо новий фінт від забудовника. Як стало відомо, замовником спорудження ЖК “Синергія сіті” є Юрій Мураш — фізична особа, яку фактично можна назвати “зіц-головою Фунтом”.

Красномовна назва слогану на рекламному борді

Персонаж роману “Золоте теля” Ільфа та Петрова ніс кримінальну відповідальність за діяльність фіктивних фірм на кшталт “Роги і копита”.

Саме на Мураша оформили містобудівні умови (видані незаконно головним архітектором Ірпеня Михайлом Сапоном), він залучає підрядників будівництва, укладає договори з інвесторами-новоселами.

А ось про законність спорудження заявляє Оверко, хоча начебто й не має відношення до “Синергії сіті”.

Дана ситуація аналогічна зі зведенням в Ірпені ЖК “Благодатний”, частина будинків якого теж знаходиться поза межами міста.

Власник компанії БГМ, яка зводила житло, — Ігор Вишняков — утік за кордон. Будівництво заморожене, без житла залишилося понад 2000 осіб.