#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Всесвіт

NASA повідомило про початок нового сонячного циклу

16.09.2020 0 Бобрик1 Юлія1 0

15 вересня офіційно оголошено про початок нового циклу сонячної активності – 25-й за рахунком з моменту відкриття явища в 1749 році. Максимального піку активність на Сонці досягне в липні 2025 року.

Фото: NASA/SDO

Про ці повідомили на сайті NASA.

За попередніми даними, 25-й сонячний цикл буде таким же як попередній – нижче середнього, проте ситуація завжди може змінитися.

«Те, що сонячний цикл нижче середнього, не означає, що немає ризику екстремальної космічної погоди, – зазначив Даг Бізекер, співголова Центру прогнозування космічної погоди (SWPC) NOAA в Боулдері, штат Колорадо. – Вплив Сонця на наше повсякденне життя є реальним».

Активність Сонця характеризується великою кількістю плям (зон з потужними магнітними полями), рентгенівськими спалахами і викидами корональної маси. Хоча наша планета захищена від впливу зірки магнітним полем, наслідки потужних спалахів все одно можуть вплинути на життя на Землі. Сплеск випромінювання від сонячних спалахів, досягаючи Землі, викликає сильні магнітні бурі, порушує роботу космічних супутників і навіть впливає на розташовані на планеті об'єкти зв'язку.

У NASA також зазначили, що прогноз сонячної активності важливий для учасників космічної програми «Артеміда» по поверненню людей на Місяць. Так як висока сонячна активність може, з одного боку, захистити астронавтів від вкрай небезпечних галактичних частинок високих енергій, але з іншого боку – потужні рентгенівські спалахи на Сонці досить небезпечні для людини за межами низької навколоземної орбіти.

Нагадаємо, аби стати астронавтами для місії NASA Артеміда, подали заявки більше 12 000 чоловік.