#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Макарів
Культура

Народжений у Новосілках: історики знайшли листи письменника Малика з рідного села

02.09.2019 Катерина Бенке 0

Фото: НепрOSTI листи

У фондах Державного архіву Київської області активісти проекту "НепрOSTI листи" знайшли близько 70 листів, надісланих для письменника Володимира Малика з рідних Новосілок.

Про це стало відомо з допису на сторінці проекту "НепрOSTI листи" у Facebook.

Знахідці передував віднайдений в архівах документ з примусової праці письменника у Німеччині, де він перебував з 1943 року по 1945 рік. "В рамках нашого проекту ми не могли пройти повз постаті такої талановитої людини. А тому почали дослідження з фільтраційної справи Володимира Кириловича. І нам пощастило. У фондах ДАКО така справа зберігалася. У ній ми віднайшли німецький документ з фотографією письменника і досить таки цікаву автобіографію про перебування на примусових роботах", - зазначають активісти проекту.

Після цього історикам вдалось знайти ще і листи для Малика з малої Батьківщини - села Новосілки. Наразі історики вивчають більше 70 таких листів.

Володимир Малик (справжнє прізвище - Сиченко) - український письменник, який створив серію казок для дітей, пригодницьких романів для підлітків, а також історичних романів. На честь письменника заснована Премія імені В. Малика, якою нагороджують діячів культури, науки, громадських активістів та підприємців.

Фото: spadok.org.ua

Проект "НепрOSTI листи" - це ініціатива, активісти якої розшукують листи, написані українськими остарбайтерами (людьми, вивезеними до Німеччини на примусові роботи). Свої знахідки активісти повертають нащадкам авторів.