Новини
Екологія
Вода
За кордоном

Найбільший айсберг в світі виходить у відкритий океан: він у сім разів більший за Київ


Крижаний масив рухається до «Алеї айсбергів».

У липні 2017 роки від шельфового льодовика Ларсена відколовся гігантський айсберг площею 5 800 км2 – це майже в сім разів більше, ніж Київ. До сих пір айсберг, якому дали назву А68, знаходився на кордоні багаторічного морського льоду Антарктиди, але тепер він близький до виходу у відкритий океан. Вітри та течії почали штовхати А68 на північ уздовж східного узбережжя Антарктичного півострова. За літній сезон швидкість руху айсберга значно збільшилася, повідомляють в ВВС.

Нагадаємо, в Антарктиці днями було зафіксовано новий температурний рекорд.

Як правило, потрапляючи в більш теплі води, айсберги починають досить швидко танути, але у випадку з A68 цього поки не відбулося. Згідно з прогнозами 2017 року, крижаний масив міг залишатися нерухомим ще кілька десятиліть. Однак якщо він почне зміщуватися з більш теплими водами – запуститься незворотній процес танення, що матиме наслідки для клімату всієї планети. Ймовірно, історія з А68 буде слідувати саме цим варіантом розвитку.

Наразі А68 знаходиться на 63 градусах південної широти. Його курс можна спрогнозувати: коли він досягне кінця півострова, течії потягнуть його далі на північ в сторону Атлантики – по шляху, який має назву «Алея айсбергів».

Довідково:
Найбільшим з коли-небудь зареєстрованих айсбергів в сучасну епоху був блок площею 11 000 км2 під назвою B15. Він відколовся від шельфу Росса в 2000 році. Наразі його площа скоротилася до 200 км2.