#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Набув чинності закон про доступ українців до вакцин від COVID-19

29.12.2020 Надiя Проценко 0

29 грудня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19)» №1075-IX, підписаний президентом України Володимиром Зеленським 23 грудня.

фото - freepik.com

Документ був опублікований в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України». Він передбачає створення умов для забезпечення доступу населення України до безпечних, якісних та ефективних вакцин проти COVID-19.

«Цей закон набуває чинності з дня його опублікування і діє протягом періоду карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19»,  – йдеться в тексті документа.

Зокрема, закон:

  • скорочує терміни затвердження клінічних випробувань і проведення державної реєстрації для вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби;
  • передбачає вакцинацію значної кількості пацієнтів у рамках клінічних випробувань для зменшення навантаження на українську систему охорони здоров'я;
  • прискорить вихід на український ринок вакцин, які успішно пройдуть клінічні випробування, що позитивно вплине на імідж України.
фото - freepik.com

Нагадаємо, імунізація населення проводитиметься на базі кабінетів і пунктів щеплень, яких наразі в Україні налічується понад 11 тисяч. Окрім того, будуть організовані мобільні бригади з імунізації, а також тимчасові центри вакцинації. Усього буде 5 етапів вакцинації українців від COVID-19.

Як повідомляв «Погляд» раніше, наприкінці першого – на початку другого кварталу 2021 року Україна має отримати 8 мільйонів доз вакцини від коронавірусу по глобальній ініціативі COVAX.

Дізнайтесь також, де МОЗ візьме гроші на вакцину від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.